Kadın Meclisi Üyeleri ‘Gülistan Doku’ İçin Toplandı

Kadın Meclisi üyeleri Tunceli'de 5 Ocak günü ortadan kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku için Öğretmen Evi önünde toplandı.

Kadın Meclisi Üyeleri ‘Gülistan Doku’ İçin Toplandı

Kadın meclisi üyeleri Tunceli'de 5 Ocak günü ortadan kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku için öğretmen evi önünde toplandı.

OĞUZ: 1 YILDA EN AZ 300 KADIN ERKEKLER TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ

Kadın Meclisleri Üyesi Betül Oğuz, “Bugün günlerden 5 Ocak 2021. Gülistan Doku tam 1 yıl önce 5 Ocak 2020’de kayboldu. Bizler ilk günden beri Türkiye’nin her yerinde Gülistan’a ne olduğunu soyuyoruz. Sorumuza yetkili hiçbir kimseden 1 yıldır hiçbir yanıt gelmiyor. Gülistan kaybolmadan hemen önce görüştüğü baş şüpheli ile tartışmıştı. Daha sonra aynı kişi tarafından iki kez alı konulduğu ortaya çıktı. Ancak buna rağmen şüphelinin ifadesi bile alınmadı. 5 ün önce 2020 raporumuzu açıkladık. 1 yılda en az 300 kadın erkekler tarafından öldürüldü. Ancak veri bundan ibaret değil. 171 kadında şüpheli şekilde hayatını kaybetti. Tüm şüpheli ölümlerin aydınlatılması doğrudan devletin sorumluluğundadır. Gülistan Doku’ya ne oldu? Aleyna Çakır’a ne oldu, Rabia Naz’a ne oldu Nadire Kadarova’ya ne oldu? Tüm şüpheler giderilene, hiçbir kadın cinayetinin üzeri örtülmeyene dek bizler buradayız. Genç kadınların talebi elbette ki sadece öldürülmemek olamaz. Kazandığımız haklarımız, yaşamlarımızı böylesine geriletmesine asla izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığ 23
Elazığ 23 - 4 ay Önce

HDP bin feminist mor yapılanmasını surekliyhaber yapmanız çok ilginç.

SIRADAKİ HABER

banner103