Kadın Meclislerinden Çağrı

Kadın meclisi üyeleri, bu kez intihara sürüklenen ipek er için bir araya geldi. grup adına açıklama yapan Betül Oğuz, İstanbul sözleşmesinin uygulanması gerektiğini söyledi.

Kadın Meclislerinden Çağrı

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Kadın Meclisleri Üyeleri, Öğretmenevi önünde bir araya gelerek, intihara sürüklenen İpek Er için bir araya geldi.

OĞUZ: GÜNDEMDE TUTULMASINDAN KİMSE RAHATSIZ OLMASIN

Grup adına açıklama yapan Kadın Meclisleri Üyesi Betül Oğuz, “Şiddet uygulayan hiçbir erkek mesleğine, konumuna, tanıdığı dayılarına güvenemez. En ufak bir şüphe olmaması için tüm süreç şeffaflıkla yürütülsün. İpek Er’in gündemde tutulmasından kimse rahatsız olmasın. Hangi arkadaşımıza saldırı olsa onu gündem etmeye devam edeceğiz. Bir rahatsızlık konuşulacaksa o da bunca gelişmeden sonra hala Musa Orhan’ın serbest bırakılmasından doğan toplumun rahatsızlığıdır” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Sema sertkaya
Sema sertkaya - 2 yıl Önce

Hadep li vekil Tüma Çelik in tecavüz ettiği kadın içinde bir protesto düzenleğinde gerçekci olduğunuza biraz inanalım. Sizin demokrasi anlayışınız bu işte. İpek er olayını sadece siyasi çıkarınız için kullanıyorsunuz. Sizden ... olmaz. Siz kim kadın hakkarını savunmak kim. Sizin kadın hakkarınız demokrasiniz kendi zihniyetiniz için geçerli. Karşı görüşteki kadınlar zarar gördüğünde niye yanlarında olmak yerine sevinç naraları atıyorsunuz. İnsanlığın yüZ karasısınız

SIRADAKİ HABER

banner109