KAHEV'den Elazığ'a Eğitim Desteği

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı, Elazığ ve çevresinde meydana gelen 6,8 şiddetindeki deprem sonrası, deprem bölgesine özel olarak tekrar başvuru almaya karar verdi. KAHEV’den yapılan açıklamada “Elazığ Vakıf İl Sorumlularımızın, yakın takibi ve titiz çalışmalarıyla belirlenecek yeni bursiyerlerimize en kısa zamanda destek sağlayacağımızı kamuoyuna duyururuz’’ ifadesi kullanıldı. Vakıf tarafından yapılan açıklamada; 4’ü enkazdan çıkarılan, biri evi yıkılan, biri de depremde çalışırken beli kırılan öğrenci olmak üzere toplam 6 öğrenciye burs bağlandığı belirtildi.

KAHEV'den Elazığ'a Eğitim Desteği

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı, Elazığ ve çevresinde meydana gelen 6,8 şiddetindeki deprem sonrası, deprem bölgesine özel olarak tekrar başvuru almaya karar verdi. Vakıf tarafından yapılan yazılı açıklamada “Bu zor günlerde acıları bir nebze olsun dindirmek ve yaraları sarmak amacıyla, var gücümüzle çalıştığımızı, payımıza düşen her türlü görevi yerine getirme gayreti içerisinde olduğumuzu belirtmek isteriz’’ açıklamasına yer verildi.

Bir grup kadın hekimin sosyal medya aracılığıyla bir araya gelmesi sonrasında temelleri atılan bir yardım hareketinin, ülke genelinde çok sayıda kadın hekimin de desteğini arkasına almasıyla kurulan Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV), sadece burs vermekle kalmıyor, kitap, kütüphane, atölye, özel eğitim sınıfı, robotik laboratuvarlar da yaptırıyor.

Elazığ depremi sonrası KAHEV üyeleri tarafından yapılan yazılı açıklamada şunlara yer verildi: “Elazığ ve çevresinde yıkıma neden olan deprem felaketi sonrası, bölgedeki olumsuz koşulları ve zorlukları aşmak adına gerek yurttaşlarımızın, gerekse kurumlarımızın yaptığı yardımlar çerçevesinde herkesin omuz omuza olduğunu görmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz.

KAHEV – Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı olarak, bizim de, bu zor günlerde acıları bir nebze olsun dindirmek ve yaraları sarmak amacıyla, var gücümüzle çalıştığımızı, payımıza düşen her türlü görevi yerine getirme gayreti içerisinde olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu itibarla, bu dönem için burs başvuru süremiz ve kontenjanımız tamamlandığı halde, deprem bölgesine özel olarak tekrar başvuru almaya karar vermiş bulunmaktayız. KAHEV Elazığ Vakıf İl Sorumlularımızın, yakın takibi ve titiz çalışmalarıyla belirlenecek yeni bursiyerlerimize en kısa zamanda destek sağlayacağımızı kamuoyuna duyururuz.’’

‘’KAHEV (Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı), 2017 yılı başında bir grup kadın hekimin sosyal medya aracılığıyla bir araya gelmesi sonrasında temelleri atılan bir yardım hareketinin, ülke genelinde çok sayıda kadın hekimin de desteğini arkasına almasıyla 31 Aralık 2018 tarihinde kurulmuştur.

Vakıf olma sürecinde Kadın Hekimler Eğitime Destek Grubu yapılanmasıyla, maddi imkansızlıklar yüzünden eğitimlerine devam etmekte zorlanan her yaş grubundan öğrenciye eğitim desteği vermeye başlayan; kütüphanelerden atölyelere, çeşitli laboratuarlardan kitap yardımlarına kadar  eğitimin farklı alanlarında da destekler veren KAHEV ülke genelinde büyük bir hızla faaliyetlerine devam etmektedir.

Vakfın amacı; okul öncesi, ilköğretim, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimine yönelik burs sağlamak, ülkemizin kültürel, bilimsel ve sosyal gelişmesine hizmet etmek, Atatürk İlke ve İnkılapları‘na bağlı, verimli, etkin ve yüksek düzeyde eğitim hizmetlerinin yerine getirilmesine katkıda bulunmak, eğitim çerçevesi içinde katılımcı bir sivil toplum hareketi yaratmaktır.

Eğitim hayatları boyunca zorlu ve uzun yollardan geçen, ülkemizin aydınlık geleceği için eğitimin önemini kavramış, bu yolda üzerine düşen sorumlulukların bilincinde kadın hekimler olarak; üyelerimiz ve gönüllülerimizle birlikte daha da büyümeyi ve yepyeni projelerle daha çok gencin elinden tutmayı hedefliyoruz.’’

ÜNİVERSİTELİ MEHMET'E, KAHEV'DEN GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Elazığ Vakıf İl Sorumluları, Kızılay tarafından depremzedeler için tırlarla gönderilen katalitik soba ve tüpleri boşaltırken omurgasında kırık oluşan (vertebra fraktürü), Fırat Üniversitesi İnşaat Mühendisliği öğrencisi Mehmet Fatih Polat'a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

KAHEV tarafından yapılan açıklamada; “Çektiği acıya rağmen, büyük bir özveri ve sorumluluk duygusu ile bize omuz omuza vermenin güzelliğini gösteren gencimizle gurur duyuyoruz. Deprem felaketi nedeniyle bölge için açtığımız ek burs kontenjanındaki altıncı öğrencimiz olan Mehmet'e bir kez daha geçmiş olsun diyor, eğitim hayatında başarılar diliyoruz” denildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2020, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7