Kahvehane, Kıraathane ve Kafelere 2. Doz Aşı Olmayan Giremeyecek

Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu ve Federasyona bağlı meslek odaları olarak aldığı karar doğrultusunda bugünden itibaren Türkiye genelindeki tüm kahvehane, kıraathane ve kafelerde en az 2. doz aşı olmayan vatandaşların kabul edemeyeceğini duyurdu.

Kahvehane, Kıraathane ve Kafelere 2. Doz Aşı Olmayan Giremeyecek

Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu 2. doz aşısını olmayan vatandaşları kahvehane, kıraathane ve kafelere almayacaklarını açıkladı.

Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Kamuoyunca bilindiği üzere tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerden dolayı en fazla mağduriyet yaşayan kesim şüphesiz kahvehane – kıraathane işletmesi yapan esnaflarımızdır. Alınan tedbirler kapsamında kahvehane kıraathane işletmesi yapan esnaflarımızın işyerleri 16 Mart 2020 tarihinde kapatılmıştır. Her ne kadar belli başlı dönemlerde açılmalar olmuş olsa da yaklaşık 16 ay boyunca oyun yasağı sebebiyle esnaflarımız maddi ve manevi olarak zor günler geçirmişlerdir. Yasaklar ve kısıtlamalar ile geçirdiğimiz zor günler 01 Temmuz 2021 tarihinde sona ermiş, esnaflarımız yaşadıkları zor günlerin telafisi için işyerlerini çok büyük heyecan ve umutla faaliyete geçirmişlerdir. havaların isinmasi sebebiyle vatandaşlarımızın rehavete kapılması bazı vatandaşlarımızın olmamaları ayrıca koronavirüse kıyasla daha hızlı yayılan mutant virüs sebebiyle de vaka sayılarında büyük bir artış olduğu ve vefat sayılarının arttığı gözlemlenmektedir. Çok büyük ümitlerle başladığımız normalleşme sürecinin salgının artması sebebiyle tekrar sona ermesi ve kısıtlamalar yaşanmasının hem ülkemiz ekonomisine hem de esnaflarımıza çok derin yaralar açacağı aşikardır. Kısıtlamalar sebebiyle zor günler geçiren kahvehane ve kıraathane işletmecisi esnaflarımızın tekrar kapanmayı kaldıracak gücü kalmamıştır. Bu sebeple Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu ve Federasyona bağlı meslek odaları olarak aldığımız karar doğrultusunda bugünden itibaren ülke genelindeki tüm kahvehane, kıraathane ve kafelerimize en az 2 doz aşı olmayan vatandaşlarımızı kabul edemeyeceğimizi tüm kamuoyuna duyuruyor, salgın ve hastalıkların sona ereceği güzel günler diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2021, 11:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
BÜYÜK GAKKO
BÜYÜK GAKKO - 1 yıl Önce

esnafı kim kontrol edecek? gelen müşteriyi kimse geri çevirmez biz zaten aşılıyız abi idare et der kısaca işe yaramaz bir covid tedbiri daha...

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109