Kahvehane Sahipleri: Artık Oyun Oynatmama Yasağı Kalksın

1 Haziran’dan itibaren hizmet vermeye başlayan kahvehane ve kıraathanelerde oyun yasağı devam ediyor.Oyun olmayınca iş yapmadıklarını ifade eden Kahvehaneciler Odası Başkanı Nihat Bozkurt, esnafın kan ağladığını söyledi.

Kahvehane Sahipleri: Artık Oyun Oynatmama Yasağı Kalksın

Korona Virüs tedbirleri kapsamında 80 gün boyunca kapısına kilit vuran Kahvehaneler ve Kıraathaneler, kapılarını “oyunsuz” olmak kaydıyla 1 Haziran tarihinde açtı.

1 Haziran’da  hizmete başlayan umuma açık istirahat ve eğlence

yerlerinde, iskambil, okey, tavla oynatılmıyor, nargile satışları yapılmıyor.

Bu durumun kendilerini olumsuz etkilediğini ifade eden kahvehaneler, zor günlerin devam ettiğini kaydetti.

ESNAF: OYUNLARIN BİR AN ÖNCE AÇILMASINI İSTİYORUZ

Sürekli iş yerlerini ilaçladıklarını, korona virüse karşı tedbirlerini en sıkı şekilde aldıklarını ifade eden kıraathane sahipleri, “ Şuan ki sıkıntılarımız çok büyük, oyunların bir an önce açılmasını istiyoruz. Açılmadığı takdirde kahveleri kapatacağız. Çünkü evlerimiz kira bura kira  biz 6 aydır çalışamadık bu bizim için büyük sıkıntı. Bunun bir an önce giderilmesi gerekir” dedi.

BOZKURT: ESNAFIN DURUMU HİÇ İYİ DEĞİL

Esnafının zor günlerden geçtiğini ifade eden Kahveciler Odası Başkanı Nihat Bozkurt, “Kahvelerimizi ilaçlıyoruz. Kahvelerimizde oyun yok. Ve kahvecilerimiz dert yanıyor. İnşallah bir an önce kahvelerimiz oyuna başlar. Kahvelerimiz ilaçlanıyor ve sosyal mesafe kuralına uyuluyor. En za 30 masası olan kahveyi 20 taneye düşürdüler. Ekonomik açıdan sıkıntılarımız var. İşçilerin sigortalarını yatıramıyoruz. Esnafın durumu hiç iyi değil” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 21:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hacı veli
Hacı veli - 1 ay Önce

Lan emmesiller bir milyon insan burdan geçimini sağlıyo çoluguna çocuğuna ekmek.goturuyo tuzunuz kuru bos bos laf yapiyonuz kime soruyonuz açmısin tokmusunuz bi ihtiyacıniz varvarmi diye anca bos bos yorum yaziyonuz gelmeyin siz oturun evinizde elinize alın iğne iplik örgü yapın kahve erkek isi zaten bos bos yorum yapmayin napsın millet hirsizlikmi yapsin ne yapsin açılmasın diyenler

Remo
Remo - 1 ay Önce

Harun 23 isimli arkadaş ne işle uğraşıyorsun sen senin tuzun kuru ki rahat rahat atıp tutuyon biz 6 aydır kiraları ödeyemedik eve ekmek getiremiyoruz sen Allahı karıştırıyorlar diyorsun Allahın izni rızası olmadan sen bırak yaşamayı nefes alamazsın hele birde emekliysen bu milletin ödediği vergilerle aldığın o maaş sana haram o zaman

Isimsiz
Isimsiz - 1 ay Önce

Allahin lanetledigi yere sizde gitmeyin.oturun cayi evde icin.oyun oynayacaginiza kalkin abdest alin kaza namazlarinizi kilin.

Harun23
Harun23 - 1 ay Önce

Allah'ın adı kullanılarak, ''İnşAllah bir an önce kahvelerimiz oyuna başlar.'' diyor. oyununuz batsın.ömür boyu açılmaz inşAllah.

Ismail
Ismail @Harun23 - 1 ay Önce

Ne iş yapyon merak ediyorum

Fırat
Fırat - 1 ay Önce

Harun23. Sen. Çok Müslüman sın. Yada toksun

gakgo
gakgo - 1 ay Önce

lan olğum OYUN OYNATMAMA YASAĞI ne :))))) yani kahveye gelen mecbur oyun mu oynatacaklar:) oyun oynatma yasağı olur :) değiştir Cafer şunu gözün sevem, hade çabuk millet gelmeden görmeden

Murat atilla
Murat atilla - 1 ay Önce

Öldük yeter kirayı veremiyoruz

FEHİM ERAT
FEHİM ERAT - 1 ay Önce

Dişimizi sıka sıka ağzımızda diş kalmadı bunalımdayım en son intihar edecem


SIRADAKİ HABER

banner7