Kaldırım: Aileleri Rekor Bir Sürede Yerleştirmeye Başladık

Konteyner kentlerde yaşam devam ediyor. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım da konteyner kentlerde yaşayan vatandaşları ziyaret etti ve çalışmaları inceledi.

Kaldırım: Aileleri Rekor Bir Sürede Yerleştirmeye Başladık

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım vatandaşların yaşamaya başladığı konteyner kentleri ziyaret etti.

KALDIRIM: AİLELERİ REKOR BİR SÜREDE YERLEŞTİRMEYE BAŞLADIK

Vali Kaldırım, “Doğukent bölgesine şu anda 126 aileyi aldık. Diğer alanları da yarın Kırklar’a inşallah alım başlatacağız, Pazar günü de Aşağı Demirtaş’a aileleri almış olacağız. Yani rekor bir sürede 15 günde aileleri yerleştirmeye başladık. Allah devletimize zeval vermesin. Aileler de gayet mutlu. Kalıcı yerleşimlerine geçene kadar burada ağırlayacağız. Burada ön görümüz 1 yıl içinde kalıcı konutları tamamlayıp aileleri oralara almak” ifadelerini kullandı.

TOKGÖZ: AİLELER İLK KAYIT OLARAK BİZE GELİYORLAR

Konteyner kentte görevlendirilen Suat Tokgöz, “AFAD tarafından konteyner kente yerleştirilen şahıslar, aileler ilk kayıt olarak bize geliyorlar. Biz konteyner kentte kendilerine barına alanında vereceğimiz konteynerda kaç kişinin kalacağının tespitini yapıyoruz. Kimlik bilgilerini alıyoruz, oda tahsisini sağlıyoruz. Odasında bir eksiği olup olmadığın AFAD’la koordineli bir şekilde yapıp odaların tahsisini kendilerine sağlıyoruz. Ayrıca okula giden çocukları varsa okullara giden çocuklarının nakillerinde, servis işlemlerinde yardımcı olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Konteyner kentlerde yaşayan vatandaşlar depremde yaşadıklarını ve konteyner kentlerden memnun kaldıklarını söyledi.

Konteyner kentlerde yaşayan çocuklar kendileri etkinlikler düzenlediğini ve mutlu olduklarını belirtti.

VİDEO

banner73
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7