Kaldırım: Türk Milleti Gözünü Kırpmadan Gazi ve Şehit Olabileceğini Göstermiştir

15 Temmuz 2016 yılında hain terör örgütü FETÖ tarafından yapılan darbe girişiminin 3. yıldönümü dolayısıyla Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım mesaj yayımladı. Vali Kaldırım yaptığı açıklamada, “Türk milleti gözünü kırpmadan gazi ve şehit olabileceğini göstermiştir” dedi.

Kaldırım: Türk Milleti Gözünü Kırpmadan Gazi ve Şehit Olabileceğini Göstermiştir

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, 15 Temmuz darbe girişiminin 3. yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

KALDIRIM: KAHRAMANLIK DESTANI YAZMIŞ OLMANIN ONUR VE GURURUNU HEP BİRLİKTE BİR KEZ DAHA İDRAK ETMEKTEYİZ

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım yaptığı açıklamada, “Devletimizi, demokrasimizi, milli birlik ve beraberliğimizi, anayasal düzeni ve özgürlüklerimizi hedef alarak, ülkemizin bekasını ve bölünmez bütünlüğünü parçalamaya yönelik FETÖ/PDY terör örgütü tarafından yapılan 15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yılında; milletçe tek yürek olup eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazmış olmanın onur ve gururunu hep birlikte bir kez daha idrak etmekteyiz. Türk milletinin yeniden dirilişinin ve adeta şahlanışının destanı olan 15 Temmuz, tankın, topun, uçağın, modern silahların millet iradesinin karşısında bir şey ifade etmediğini, milletimizin tıpkı Çanakkale’de, İstiklal harbinde olduğu gibi top yekun vatan ve bayrak aşkıyla dolu sineleriyle yeri geldiğinde bir kez daha kahramanlık destanı yazarak vatanını ne pahasına olursa olsun koruyacağını ve bu uğurda gözünü kırpmadan gazi ve şehit olabileceğini göstermiştir” ifadelerini kullandı.

KALDIRIM: BİZLER ŞANLI TARİHİMİZE ALTIN HARFLERLE YAZILAN BU ÖNEMLİ GÜNÜ HEP ŞEREFLE YAD EDECEĞİZ

Vali Kaldırım, “Aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi yurdun dört bir köşesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydanlara akın ederek FETÖ/PDY terör örgütünün hain girişimini güvenlik güçlerimizle birlikte bertaraf etmeye azmetmiş öyle ki kahraman halkımız, bu hain şer odaklarına karşı iman dolu sineleriyle adeta çelikten bir set oluşturarak ülkemizin birlik ve beraberliğine ve milletimizin istiklaline kast edenlere geçit vermemiştir. Böylesine kutlu bir mücadele bize, vatan mevz-u bahis olduğunda bu milletin hiç düşünmeden aynı safta birlik ve beraberlik içerisinde omuz omuza duracağını ve ne pahasına olursa vatanından, bayrağından, hürriyetinden, birlik ve beraberliğinden ödün vermeyeceğini bir kez daha göstermiştir. 15 Temmuz aynı zamanda öylesine şanlı bir mücadelenin adıdır ki, adeta Çanakkale ruhunun, Kuva-i milliye şuurunun tekrar şahlanarak vücut bulduğunu gösteren tarihi dönüm noktalarından birisi olmuştur. Bizler şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu önemli günü hep şerefle yad edecek, bu uğurda şehadete yürüyen tüm şehitlerimizi ve medar-ı iftiharımız gazilerimizi asla unutmayacak, ailelerinin ve yakınlarının daima yanlarında durarak kapımızı ve gönlümüzü onlara her daim açık tutacağız. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde şehitlik mertebesine ulaşan aziz şehitlerimize bir kez daha yüce Allah’tan rahmet diliyor, gazilik şerefine erişen kahramanlarımıza şükran ve minnetlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7