Kanal 23'ün İnternet Sitesine Saldırı Düzenlendi

Elazığ'da uydudan yayın yapan Kanal 23 televizyonunun haber sitesi, bölücü terör örgütü sempatizanları tarafından siber saldırı düzenlendi.

Kanal 23'ün İnternet Sitesine Saldırı Düzenlendi

Kanal 23 Televizyonu’nun internet sitesine, siber saldırı gerçekleştirilerek terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın resimleri servis edildi.

Televizyonun teknik ekibinin kısa sürede müdahalesi ile site tekrar ele geçirilip, paylaşımlar temizlendi.

Kanal 23 Televizyonu Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada; "Kanal 23 olarak son günlerdeki yayın politikamızdan rahatsız olan bölücü terör örgütü mensupları hedef olarak televizyonumuzu seçti. Televizyonumuzun güncel haber sitesi kanal23.com 16:30 sularında bölücü örgüt sempatizanları tarafından hacklenerek, bölücübaşı, bebek katili Abdullah Öcalan’ın resimlerini site üzerinden servis ettiler.Bu gelişme üzerine televizyonumuzun teknik ekibi anında gerekli müdahaleyi yaparak haber sitesini tekrar eski haline getirdi"denildi.

Öte yandan konuyla ilgili suç duyurusunda bulunulacağı bildirildi.

SEMİH ERDEM AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili açıklama yapan, Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyet Başkanı Semih Erdem,"Milli duruşu ile bilinen Elazığımızın güzide televizyonlarından Kanal 23 ailesine geçmiş olsun diliyorum, bu terör sevicileri mutlaka bulunup, gerekli yasal işlemler yapılmalıdır" dedi.

Başkan Erdem açıklamasında,"Elazığ milli duruşu ile her zaman terör ve terör sevicilerin karşısında olmuştur. Elazığ gibi Elazığ'ın medyası da her zaman aynı duruşu sergilemiş, milli birlik ve beraberlik için sürekli olumlu çalışmaların içerisinde yer almıştır. Bugün maalesef şehrimizin ulusala açılan kapılarından Kanal23 televizyonumuzun haber sitesi terör seviciler tarafından siber saldırıya uğramıştır. Kanal yönetimi kısa sürede müdahalesini yapmış ve bebek katilinin resimlerini hemen yayından kaldırarak, siteyi tekrar ele geçirmiştir. Ancak şu unutulmamalıdır. Bugün bu televizyonumuza siber saldırı düzenleyen terör sevicileri yarın yine aynı yöntemi başka medya kuruluşlarımıza yapmaya kalkabilir. Bu yüzden bu terör sevicilerin mutlaka bulunup, haklarında gereken cezanın verilmesini, tüm üyelerimiz adına istiyorum. Emniyetimizin teknik alt yapısı buna müsait olduğunu biliyor ve en kısa sürede de şüphelilerin tespit edileceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Medya grubumuz olarak hain terör örgütü tarafından siber saldırıya uğrayan Kanal 23'e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2020, 18:25
banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Sezai Aydıngöz
Mehmet Sezai Aydıngöz - 12 ay Önce

"üç ismin vekilliği neden düştü?" Başlık altında,kanal 23 e yapılan siber saldırı anlatılıyor.Konu ile ilgili en ufak bir cümle yer almıyor.Bu bir teknik hatamdır,yoksa beceriksizlik midir.?

Yapamiyosan kapat
Yapamiyosan kapat - 12 ay Önce

Eğer güvenliğini saglayamiyorsan kapatacak sin işi yapmayacaksın bu isi

Turan
Turan @Yapamiyosan kapat - 12 ay Önce

bravo! çözümü buldun yani oturduğun yerden! ne cevherler harcanıyor memlekette ya hu! müthiş bir çözüm örneği var burada!

SIRADAKİ HABER

banner103