Kanal Boyu Projesi’nde Sona Gelindi

Elazığ Belediyesi yeni alternatif güzergâhlar oluşturarak şehrin trafik yükünü azaltmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Kanal Boyu Projesi’nde Sona Gelindi

Şehir merkezinin trafik yoğunluğunu azaltarak kuzey eksenine kaydırmak amacıyla Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı ile bağlantılı olarak Şehir Hastanesi ile akıcı ve rahat ulaşım imkânı sağlayacak Kanal Boyu Projesinde çalışmalarda sona gelindi.

Fırat Üniversitesi Hastanesi ile Şehit Fethi Sekin Şehir Hastanesi arasında konforlu ulaşım imkanı sağlayacak yeni yol, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı’nın devamında Üniversite, Yeni, Fevzi Çakmak, Esentepe ve Yıldıbağları mahalleleri üzerinden Harput yoluna uzanıyor.

Toplam 3.500 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğinde, 6 şerit olarak düzenlenen yolda asfalt serim çalışmalarında sona gelindi.

Yolun asfalt çalışmaları tamamlanan kısımlarında yol çizgi çalışmaları gerçekleştirilerek, yol trafiğe açıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kuzey imar yolu
Kuzey imar yolu - 3 ay Önce

Kuzey imar yolu da böyle fotoğraflarla açılmıştı 1 sene geçmedi şuan yolun hepsi göçmüş durumda. Belli bir bölümde göcükten kullanılmıyor.

Harun
Harun - 3 ay Önce

Belli ki asfalt kalitesi önceki dönemlerden iyi, bu yol ile bağlantılı Kuzey İmaryolunun Çaydaçıra mahallesi- Zafran etabı yapılmış, yapılacağı söylenen diğer etapları Yani Zafran-Gülmez. Gülmez- Ahmet Kabaklı Bulvarı bağlantıları kalmıştı. Umarım sayın Başkan kalan bu projeleri ve Pertek Yolunu Gümüşbağlara kadar 3 gidiş 3 geliş bulvar açar Gülmez yeni gelişim alanı olur.

Halim güler
Halim güler - 3 ay Önce

DSİ nin açık kanalını kapatıp yol yaptık.bir sağanak yağmurda sel sularını nasıl önleriz göreceğiz

SIRADAKİ HABER

banner7