Kanal Fırat Canlı Yayınında Gündeme Gelmişti, Bakan Karaismailoğlu'na İletildi

Yılbaşı gecesi Kanal Fırat Televizyonu tarafından konteyner kentten gerçekleştirilen canlı yayında depremzedeler internet sıkıntısı yaşadıklarını öğrencilerin canlı derslere katılamadığını ifade etmişti. Elazığ Valisi Erkaya Yırık, depremzedelerin bu şikayetlerini şehre gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na iletti.

Kanal Fırat Canlı Yayınında Gündeme Gelmişti, Bakan Karaismailoğlu'na İletildi

Kanal Fırat Televizyonu’nda yayınlanan “Yılbaşı Özel” Programında konteyner kentten canlı yayın gerçekleştirilmiş depremzedelerle röportaj yapılmıştı.

Gerçekleştirilen canlı yayında bazı depremzedeler biran önce evlerine kavuşmak istediklerini ifade etmiş bazı depremzedeler ise internet sıkıntısı yaşadıklarını ve konteyner kentteki öğrencilerin canlı derslere katılamadıklarını söylemişlerdi.

Konteyner kentte kalan öğrenciler de internet sorununun çözülmesini talep etmişti.

VALİ YIRIK, DEPREMZEDELERİN TALEPLERİNİ BAKAN KARAİSMAİLOĞLU’NA İLETTİ

Gerçekleştirilen canlı yayının ardından Elazığ Valisi Erkaya Yırık, bugün şehre gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na yaşanan sorunları iletti.

“İNTERNET VE ALTYAPI EKSİKLİĞİNİ ARZ ETME FIRSATI BULDUM”

Vali Erkaya Yırık, Bakan Karaismailoğlu’na konteyner kentlerde internet alt yapısının problemli olduğunu belirterek sorunun çözüme kavuşması için destek istedi. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından da açıklama yapan Elazığ Valisi Erkaya Yırık, “Köprüsü açılışı için, ilimizi teşrif eden, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’mız Sayın Adil Karaismailoğlu’na köy ve konteyner kent başta olmak üzere, internet ve altyapı eksikliğini arz etme fırsatı buldum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
depremzedeyiz
depremzedeyiz - 9 ay Önce

konteyner sakinlerinin tek istekleri evdir!!! ve mutlu huzurlu depremsiz bir yaşamdır .

Teknoloji çağında internete erişemiyoruz VALİ EFENDİ
Teknoloji çağında internete erişemiyoruz VALİ EFENDİ - 9 ay Önce

Yazık ki sizi Elazığa Vali yapmışlar SN.VALİM,siz şu anki icraatlerinize göre bizim köydeki muhtarlık bile fazla gelir.
Vali dediğin adam utanırki koskoca bakana öyle bir sorun olduğunu söylesin hep göz boyama Konteyner kentteki vatandaşlarımızın derdine çare olmak istiyorsan öyle olmaz git bir tane mobil baz istasyonu kur konteyner kentin içine sorun belli miktarda çözülür. Asıl yapman gereken o vatandaşlarımız çatalçeşme zafran vs tokilere geçtiğinde fiber internet altyapısına sahip olacak mı ? Dilek sitesinde internet hızları 90 lardan kalma, kültür akpınar rüstempaşa mustafapaşa gibi mahallerde 3-4 aydır internet yok ebaya erişim sağlayamıyoruz zoomdan derse girebilmek için telefon faturaları telefon fiyatını geçti 3 ayda İsmini kullan türk telekom bölge müdürlüğünü yapması gereken işi yaptırt
Bir önceki valimiz gibi vatandaşın gönlünde taht kur bırak bu yalakalığı bırak bu geçiçi şeylerle uğraşmayı bu memlekete eser bırak

Murathan
Murathan - 9 ay Önce

VAllahi bıktık bu Telekom dan.Valinin İnternet kesinti ve hız sıkıntısından bir türlü kurtulamadık.İnşAllah çare bulunur.

Aaaa
Aaaa - 9 ay Önce

elazig in en buyuk sorunu buymus.O da iletilmis. Ben nedem ilettim.

SIRADAKİ HABER

banner103