Kanyon Tartışmasıyla İlgili Milletvekili Metin Bulut'tan Açıklama Geldi

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım tarafından keşfedilen Fırat Nehri üzerindeki Saklıkapı ve Kara Leylek Kanyonu ile ilgili Malatya Valisi Aydın Baruş’un açıklamaları ile Elazığ kamuoyunda başlayan ‘kanyon bizim" tartışmalarına Ak Pati MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut’tan açıklama geldi. Kanal Fırat Canlı yayınında açıklama yapan Milletvekili Metin Bulut, "Hem Saklıkapı hem Kara Leylek Kanyonu bizim Baskil sınırlarımızda. Kaldıki kanyonların taşınması söz konusu değil" dedi.

Kanyon Tartışmasıyla İlgili Milletvekili Metin Bulut'tan Açıklama Geldi

Malatya Valisi Aydın Baruş'un Elazığ sınırları içerisinde yer alan kanyonlarla ilgili yapmış olduğu açıklama Elazığ gündemindeki sıcaklığını korurken konu AK Parti Elazığ Milletvekili, MKYK Üyesi ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Metin Bulut'a soruldu. 

Eski Devlet Hastanesi'nin Milli Eğitm Bakanlığına devriyle ilgili Kanal Fırat ekranlarında yayınlanan "Furkan Dilaver ile Son Baskı Programına telefonla bağlanan Milletvekili Metin Bulut'a bu konu da soruldu. Milletvekili Metin Bulut, “Kanyon fiziki olarak bizim sınırlarımız da Malatya sınırlarına taşınması mümkün değil” dedi.

BULUT KANYON FİZİKİ OLARAK BİZİM SINIRLARIMIZ DA!

Canlı yayında önemli açıklamalar yapan Bulut, “Kanyon fiziki olarak bizim sınırlarımız da Malatya sınırlarına taşınması mümkün değil. Kanyona biz sadece Malatya’dan değil Türkiye’nin her tarafından ziyaretçi bekliyoruz. Buraya gelecek olan ziyaretçinin daha kolay ulaşımı ile alakalı bir çalışma yapılacak ise bundan fayda sağlayacak olan yine Elazığ olacak yine biz kazanacağız. Hem Saklıkapı hem Kara Leylek Kanyonu bizim Baskil sınırlarımızda. Kaldıki kanyonların taşınması söz konusu değil. Kaldı ki Fırat Kalkınma Ajansı sadece Elâzığ’a değil dört tane ile hizmet eden bir ajans. Bizde zaten kalkınma ajanının bu desteklerinden faydalanacağız. Bu aleyhte bir açıklama değil. Nesnel olan bir açıklama” ifadelerini kaydetti.

BULUT: BUNUN ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAK İSTEYENLERE FIRSAT VERİLMEMELİ

"Malatya Büyük Şehir Belediyesi ulaşımla alakalı bir çalışma yapacağız dese veya bununla alakalı kim bir tuğla koysa bizim ilimizin yararına olur" diye açıklamalarına devam eden Bulut,  “Taşınması, Elâzığ sınırlarından taşınması imkansız bir durum. Bununla alakalıda her hangi bir telaşa sebebiyet vermemeli, bunun üzerinden siyaset yapmak isteyenlere fırsat verilmemeli” dedi.

BULUT:  KİMSENİN TEDİRGİN OLMASINA GEREK YOK! 

Kanyonun Elazığ’ın bir kazanımının olduğunun altına çizen AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Bu kazanımdan dolayı çok mutluyuz. Kimsenin tedirgin olmasına gerek yok. Böyle bir şeyin sahiplenilmiş olması geliştirilmesi kalkındırılması, tanıtılması ile alakalı başka elin de devreye girmiş olması Elâzığ’ın lehinedir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2019, 01:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bozo23
Bozo23 - 8 ay Önce

Yakında Tellioğulları ve Seferoğulları gibi yeşilvadi bizim kavgasına girerler. Sonrada birtane Tosunpaşa gelir kanyonu alır zevkini sürer. Ne gerek var böyle kavgalara. Turizm bölgesi olan biryer. Malatyalıda gidecek, Elazığlıda gidecek. Bu sorundan önce çözülmesi gereken birton problemimiz var.

Memet ali
Memet ali - 8 ay Önce

Malatya eldeki imkanları çok iyi değerlendiriyor. Hatta elde olmayanları da . dün adiyamanla sinir kavgasına düştüler daha önce nemrutu sahiplenmeye kalkıştılar. Bugün de ekazigin kanyonlarina giz diktiler. Ancak malatyalılar özellikle de siyasileri akıllı adamlar. Elazigin doğal güzelliklerinin çeyreği malatyada olsaydı malatya girişim bassehri olurdu

Ethem Gülbay
Ethem Gülbay - 8 ay Önce

Bir kanyon muhabbeti almış gidiyor. Esnaf batmış işsizlik almış başını gidiyor. Bunlara yoğunlaşalım. Sonra resime dikkat ettim herkes can yelekli. Burası tehlikelimi. Motorları batıracak gizli kayalıklar mı var?

baldız neden öptü
baldız neden öptü - 8 ay Önce

vAllahada biilllaahhhaaadaaa elazığı bağlayın malatyaya belki onların sayesinde bişeylerin sahibi oluruz yoksa bunlardan bir cacık olmaz aynı şeyleri tekrarlamakdan canlarının sıkılacağı yo

SIRADAKİ HABER

banner7