Kaplan, "Gürsel Erol’un yeri Ankara değildir, yeri Elazığ’dır"

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Zeki Kaplan, yerel seçimlerde Milletvekili Gürsel Erol’un Ankara Büyük Şehir Belediye başkanlığına aday olması konusun da açıklamalarda bulundu. Zeki Kaplan “Gürsel Erol’un yeri Ankara değildir, yeri Elazığ’dır” diyerek Elazığ’da kazanma şanslarının daha yüksek olduğunu söyledi.

Kaplan, "Gürsel Erol’un yeri Ankara değildir, yeri Elazığ’dır"

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Zeki Kaplan, Kanal Fırat ekranlarında yayınlanan Zülfü Bal’ın hazırlayıp sunduğu Gün Başlıyor programında soruları yanıtladı.

 Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Gürsel Erol’un, Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanlığına aday olmasına ilişkin konu hakkında Kaplan açıklamalarda bulundu.

ELAZIĞ’DAN ADAY OLMALI”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Zeki Kaplan ön seçimlerin gündeme oturmaya başladığını vurgulayarak “Ön seçimler güzel ama her ön seçim de sağlıklı değil. Ön seçim demek imkânı olmaya ama gerçekten o konuya da o vasfa da laik olan insanların vatandaşların tecrübesine, deneyimine ve o işe laik olduğunu gördükleri zaman parti delegemizin gidip o vatandaşı kolundan tutarak oraya aday etmektir. Ön seçim olursa tabi ki Gürsel Erol Ankara’da aday olabilir. Kendisinin en doğal hakkıdır. Ama ben şunu istiyorum. Buyurun Elazığ’da aday olun. Öyle bir belediye başkanlığı niyeti varsa Elazığ’da olmalı, Ankara’da değil. Ankara’da olamaz mı olabilir. Bir sonra ki seçimde Ankara’da hep beraber destek verelim. Elazığ’da belediye başkanlığına aday olursa desteklerim neden desteklemeyeyim” ifadelerine yer verdi.

“YANLIŞ BİR DAVRANIŞTIR”

 Zeki Kaplan, Milletvekili Erol’un Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanlığına aday olabilmesinin kendi şahsi düşüncesi olmadığını söyleyerek “Ben benden önce bu partiye destek verecek arkadaşlarımın aday olarak çıkmasını istiyorum. Ben bu konuyu duymadım. Benim ile de bu konuyu paylaşmadı. Ama düşünmüş olabilir. Bu sohbetler arasında gelen sözler ile olmaz. Bu ciddi meselelerdir bu meseleler masada oturularak konuşulur. Ben Ankara’da belediye başkan adayı olabilirim söylemi farklıdır. İl başkanlarım, ilçe başkanlarım benim böyle bir düşüncem var ve bunun da zemini uygun mudur? Zamanı gelmiş midir? Ne dersiniz o dönem de bizde sayın vekilimize gerekli zaman da katkı verebiliriz. Söylem ile değil. Gerçek manada oturup o konuyu tartışmalıyız. Yanlış bir davranıştır” diye kaydetti.

“ELAZIĞ’DA KAZANMA ŞANSIMIZ DAHA YÜKSEK”

Zeki Kaplan “Gürsel Erol’un yeri Elazığ’dır Ankara değildir” diyerek “ Gürsel Bey açıklamamış olabilir. Gürsel bey konuşmalar arasında söylemiş olabilir ama bunun ciddi manada olduğunu sanmıyorum. Ali Özcan abimizin Elazığ’da bir milletvekili olabilmesi için ben kendimden önce bunlar vardı diyebildimse, Ali Özcan olmazsa Gürsel Erol aday olsun diye bir seslenişte bulundumsa belediye başkanlığı için bir bağlamı varsa yeri Ankara değil Elazığ’dır. Elazığ’da da kazanma şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum” dedi.

Gürsel Erol Ankara Belediye Başkanlığı Konusunda Ne Demişti
41 yıl aradan sonra Elazığ seçmeninin kendisini milletvekili seçtiğini belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Bana Elazığlı hemşehrilerim kendilerini 5 yıl temsil etme yetkisi verdi. Benim Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığım için 2 kriterim var. Birincisi ve en önemlisi bu adaylığa Elazığlıların rıza göstermesidir. Elazığlılar rıza vermediği sürece asla aday olmam ve şerefle Elazığ milletvekilliğine devam ederim. Rıza gösterirlerse ve partim ön seçim yaparsa düşünürüm" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 13:13
banner89
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7