Kaplan: Kaftancıoğlu’nun Yanındayız

CHP İl Başkanı Zeki Kaplan, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun cezasının onanmasının hukuki değil siyasi bir karar olduğunu iddia etti.CHP

Kaplan: Kaftancıoğlu’nun Yanındayız

İstinaf Mahkemesi’nin CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na, verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasını usul ve yasaya ugun bulmasının ardından CHP İl Başkanı Zeki Kaplan,karara tepki gösterdi.

Kaplan,Kararın hukuki değil, siyasi olduğunu iddia etti.

KAPLAN: KAFTANCIOĞLU’NUN SEÇİM BAŞARISINI HAKSIZ VE HUKUKSUZ BİR ŞEKİLDE ÖDETMEK İSTEMEKTEDİRLER

Kaplan, “Canan Kaftancıoğluna birileri İstanbul’da göstermiş olduğu yerel seçim başarısının faturasını, haksız ve hukuksuz bir şekilde ödetmek istemektedirler. Cezanın onaylandığı tarihten 23 Hazirana denk gelmesi bu iddamız da haklı olduğumuzu kanıtlamaktadır. Ve bu karar hukuki değil. Siyasi bir karardır. Eğer Sayın Canan Kaftancıoğlu’nun tekbir suçu varsa o da 25 yıl aradan sonra İstanbul’da AK Partinin saltanatını sonlandırıp, İstanbul’un gerçek sahibi olan 16 milyon olan İstanbul’a tekrar emanet edilmesidir. Hiç kimse yargının gücü olan bağımsız yargıya güveni ve saygınlığı azaltmaya kalkmasın. Bizler hak, hukuk, adalet için 420 kilometre yürümüş bir liderin İl Başkanlarıyız. Başta Sayın Kaftancıoğlu olmak üzere tüm Cumhuriyet Halk Parti İl Başkanları, hiçbir zaman zulme boyun eğmedi ve bundan sonra da boyun eğmeyecektir” diye ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorum23
Yorum23 - 2 hafta Önce

Vatan haini terörist neredeyse chp yanında

tuncay
tuncay @Yorum23 - 2 hafta Önce

fazla gaza gelme yarın şahsım çıkar da koalisyon kurar dut yemiş bülbüle dönersiniz. gerçi dönmeye alışkınsınız birgün açılımcı kürtçü diğer gün milliyetçi. yarın başka bişey olursunuz :)))

Kürşat
Kürşat - 2 hafta Önce

Yani şunu mu diyorsunuz; Lgbtli leri destekliyorsunuz,devlet seri katil ve Rahmetli Savcı Selim Kirazın katillerini destekliyorsunuz!Öyle mi? O zaman beraber yargılanır ve aynı cezaya tabi olursunuz! Iyi bilin.Suc ortağı durumuna düştüğünüzü hatırlatırım

tuncay
tuncay @Kürşat - 2 hafta Önce

verilen ceza 7 sene önceki açıklama yüzünden. şöyle yapalım mı madem geçmişler karıştırılıyor fetoşu amerikadan çağıranlar vardı ya zamanında onlara da dava açalım :)))

Yb
Yb - 2 hafta Önce

Sizden ne beklenir ki.al birini vur öteki ne.Chp devlete düşman olan herkesin yanında!!!

tuncay
tuncay @Yb - 2 hafta Önce

bugünkü iktidar devleti ise ona devlet denmez başka bişey o krallık otoritet rejim. ama devlet değil

İsmaili Kaya
İsmaili Kaya - 2 hafta Önce

Yazıklar olsun zeki bey Türk milletini soykırımcı Türk ordusunu işgalci ve İslamiyetle dalga geçen eski tweet lerimin arkasındayım diyen birisini desteklediğiniz için.Elszığdaki bu parti yönetiminden kimseye fayda yok. Zaten bütün üyelerini ve yönetimini iki mahalleden seçmiş bir partiden ne fayda gelir. Bu adamların yüzünden Chp zaten yüzde yirmibeş geçemiyor

Karan
Karan - 2 hafta Önce

Yaninda,önüde, arkasinda neresinde olursaniz olun son kaçinilmaz işlemiş olduğu fiilerin cezasını çekecek.

demir
demir - 2 hafta Önce

teroris islam, devlet düşmanı bi zilli ne kadar değerliymiş sizden onlar gibisin

mm
mm - 2 hafta Önce

Hesbınıza gelince hukuki, gelmeyince siyasidir dersiniz. Devamlı teröristlerden yana çıkarsınız. kaftancıoğlu kendisi pkk'lıdır zaten savunulacak bir yanı yoktur, nerede bir devlet ve hükümet düşmanı varsa yanındasınız.

tuncay
tuncay @mm - 2 hafta Önce

buralar hep troll olmuş .akşamları fazla ahber izlemeyin diyorum hep yarın rüzgar başka eser yine biji apo diye bağırırsınız meydanlarda :)))

Yb
Yb @mm - 2 hafta Önce

Sonuna kadar katılıyorum kardeşim.Allah onları bildiği gibi yapsın inşallah

Abduhamit
Abduhamit - 2 hafta Önce

Şimdi açıklama yaptınız ne oldu


SIRADAKİ HABER

banner7