Karakaya'dan Bölge Stk’larına Çağrı

Doğu Anadolu Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Elazığ İl Koordinatörü Hayrettin Karakaya Yerel Seçimler öncesinde bir çağrıda bulundu.

Karakaya'dan Bölge Stk’larına Çağrı

Yapılan çağrıda şu ifadelere yer vererek “Önümüz de Bölgenin kaderini önemli ölçüde etkileyecek Yerel seçimler bulunmakta. Bugüne kadar Doğu bölgemizde Yerel seçimlerde çokta etkili olmayan Sivil Toplum Kuruluşlarımızın aktif olarak bu seçimlerde etkili olmaları çağrısını yapma gereği duyduk. Parti Genel Merkezleri ve Yereldeki teşkilatlar ile işbirliği yapmakta, görüş bildirmekte ciddi olumlu sonuçlar alınacaktır” dedi.

SİVİL HAREKET OLDUĞUNUZU UNUTMAYIN!

Sivil Toplum Kuruluşları İmza Toplamalı diye belirten Karakaya “Sivil Toplum Kuruluşlarının Birlik ve Beraberlikleri bütün teşkilatlar tarafından olumlu karşılanacaktır. Bölgenizin Kaderini kimsenin iki dudağı arasına bırakmamanız elzemdir. Bölgede bugüne kadar iyi olan ne yapılmışsa Yerel Yöneticilerinizin vesilesi iledir. Ne olmamışsa yine onların iş bilmezlikleri, sahayı iyi tecrübe edemeyişleri ve Belediyecilikten anlamayıp tepeden atanmaları yüzündendir. Yanlış Referansların ne yazık ki bölgeye ciddi zararlar verdiğine hep beraber şahitlik ettik. Doğru Referansın ne kadar olumlu getirilere gebe olduğuna da şahitlik ettik. Bu sebeplerle hassasiyetler gösterilerek Sivil Toplum Kuruluşlarının imza toplayarak Ortak aday çıkarmaları önem arzetmektedir.Hiç bir Sivil Mekanizma Siyaset yapamaz, yapmaması gerektiği düşüncesindeyiz. Hiç bir Stk kendi menfaatlerini Şehrinin, Bölgesinin menfaatleri üzerinde tutamaz.  Meşru haklarınızı her zaman göz önünde bulundurarak Siyasete girmeden Yön vermenizde Bölgenin kalkınmasında ciddi faydaları getirileri olacaktır. Bölge ancak ve ancak Hassasiyetleri iyi bilen, Sahayı iyi tecrübe etmiş  Cesur Stk’lar ve Cesur Başkanlar  sayesinde kalkınacaktır” diye kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7