Karakuş: Okullarda Güçlendirme ve Yenileme Çalışmalarında Geç Kalındı

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Avukat Erhun Karakuş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okulları yenileme ve güçlendirme çalışmalarında geciktiğini savunarak, TOKİ’ye yeteri kadar servis çıkarılmadığını iddia etti.

Karakuş: Okullarda Güçlendirme ve Yenileme Çalışmalarında Geç Kalındı

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Avukat Erhun Karakuş, 2021 – 2022 eğitim öğretim yılının başlamasıyla ilgili açıklama yaparak, TOKİ konutlarında oturan öğrenciler için tahsis edilen okul servislerinin yeterli olmadığını savundu.

KARAKUŞ: MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN AKLI NEREDEYDİ?

Başkan Karakuş, “2 yıllık bir özlemden sonra 2021-2022 yılı eğitim öğretim hayatı bu Pazartesi tam anlamıyla bütün sınıflar nezdinde başlamış bulunmaktadır. Fakat başladı başlayalı özellikle şahsımı gerek telefonla gerek sosyal medya üzerinden tarafıma iletilen şikayetler bulunmaktadır. Bunlar özellikle yeni yerleşime açılan TOKİ konutlarındaki öğrencilerin okula ulaşım noktalarında yeterli servisin Milli Eğitim Müdürlüğü’nce sağlanamaması noktasında. İkinci bir husus; şu an hali hazırda 14 tane okulda yenileme ve güçlendirme çalışması yeni başlatılmış, devam ediyor. Bu noktada yaklaşık 2 yıldır kapalı olan okullarda yine pandemi döneminden dolayı iki yaz dönemi geçirilen okullarda Milli Eğitim Müdürlüğü’nün aklı neredeydi de uzun bir aradan sonra açılan okullarla beraber yenileme ve güçlendirme çalışmalarını başlatmış olsun. En son dün tarafıma iletilen 2-3 tane okulu ben buradan ifade edeyim; Halit Hoca İmam Hatip Lisesi, Nahit Ergene, Murat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi buralardaki ve bunun gibi diğer 14 okulumuzdaki öğrenciler maalesef okullarından başka bir yere kaydırılıyor. Yani burada illa başımıza bir şeyin gelmesini mi beklememiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

KARAKUŞ: GEREKENİ YAPMAYA DAVET EDİYORUZ

Başkan Karakuş, “Mart ayından beridir okulların açılmayacağı belli iken önümüzde 6 aylık bir süre daha bulunuyorken bu konuda bir girişim yapmayıp güçlendirme ve yenilemesini yapıp eğitime hazır hale memleketi getirmeden bugün İl Milli Eğitim Müdürü’nün kalkıp da övünerek ‘biz TOKİ’deki öğrencilerimizi Milli Eğitim imkanlarıyla servisle okula taşıyoruz’ demesi aslında övünülecek bir durum değildir. Kendisinin bizzat başarısızlığını ortaya koymaktadır. İki yıldır gelen sürede kamuoyunun da yakinen takip ettiği üzere Çevre ce Şehircilik İl Müdürlüğü’nün daha az bir eksisi olmasına rağmen görevden alan, görevden alma kudretine sahip olan ilimiz siyasileri ve ilimiz valisini biz burada kamuoyu adına ve ilimizin tüm velileri, mağdur olan bütün öğrencileri adına ilimizin siyasilerinden, valisinden 3 yıldır vekaleten görev yürüten İl Milli Eğitim Müdürü ile ilgili gerekeni yapmaya açık ve net bir şekilde davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alperen BOZKURT
Alperen BOZKURT - 2 hafta Önce

KARAKUŞ: MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN AKLI NEREDEYDİ?

Diye sormuş. Ben söyleyeyim nerede olduğunu. Koltuğunu sağlamlaştırmak İçin Ankara’ya gitti geçenlerde. Bir de siyasilerin ricasını kırmayıp öğretmenleri bir okuldan başka okula görevlendiriyor. Olayı o kadar abarttı ki bazı Öğretmenleri evine en fazla 3-4 km mesafedeki okuldan alıp hemen yanıbaşındaki okula görevlendiriyor. Bu arada ilk okuldaki öğrenci ve velileri mağdur ediyor ama çok da önemli değil çünkü o koltuğunu sağlamlaştırdı.

Eğer muhalefet okulların açıldığı ilk hafta yapılan bu görevlendirmeleri araştırsa , kenar mahallelerde kadrosu olduğu halde şehrin batısındaki okullara görevlendirilmesi yapılan onlarca öğretmen olduğunu görür.

Free
Free @Alperen BOZKURT - 2 hafta Önce

Yaparlar bunlar sonrada kul hakkindan adaletten dürüstlükten dinden imandan bahsederler ama sadece bahsederler ve maalesf bizim insanımız görmez

Tr
Tr - 2 hafta Önce

VAllahide doğru billahide doğru ben yemişlik tokide ogrencime servis ayarladim mem dediki biz taşiyacaz sonra anlaştigimiz servis benim müşterilerimin yarisini mem taşiyacak deyip zarar ediyorum diyerek vazgeçti sonra mem sadece belli okullara servis veriyoruz çocugunu servis yaptiğimiz okula nakil yap gibi bi dayatmada bulundu ben sorayim akli bi kariş havada yoneticilere zenginlere ağalara ilkokul 3. Siniftaki çocuklarinin okulunu değiştiriler mi olan yine bize oldu mem kalkiptabiz servis veriyoruz deyipte şov yapmasin bu şehre gelen yoneticiler bu şehri harap etti işi bilmeyen torpilli vasifsiz ne kadar yonetici varsa bu ili kobay gibi kullandi Allahim sen bizi vasfsiz yoneticilerin yanlişlarindan cahilliklerinden koru

Mai
Mai - 2 hafta Önce

Hıdir sever anadolu lisesi gozumuzun onunde çocuklarimiz sabahin 7 sinde derse giriyor akşamlari 7 de karanlikta çikiyor pandemide ogrenci yoktu okullar açilincami akillarina geldi bunlar işbilmez surusu

Tebrik
Tebrik - 2 hafta Önce

Milletin yararına muhalefeti şuan satın başkan yerelde yapıyor, diğerlerinide görmek isteriz.

Elazizli
Elazizli - 2 hafta Önce

E tmm da sen niye şimdi söylüyor sun zamanında söyleseydin yapmasalardi şimdi haklı çıkardın siyasete giren iki kişilikli oluyor alayı boş siyasetin hepsi kendi menfaatlerini gözetiyor

SIRADAKİ HABER

banner103