Karakuş: “Teşvik Sistemindeki Uygulamanın Takipçisi Olacağız”

Yeniden Refah Partisi İlimize Teşvik sistemindeki haksız uygulamaya yönelik basın açıklaması yayımladı.

Karakuş: “Teşvik Sistemindeki Uygulamanın Takipçisi Olacağız”

Yeniden Refah Partisinin Başkanı Av. Erhun Karakuş yayımladığı basın duyurusunda:

“Yatırım teşvik sistemi, ülkenin stratejik sektörleri için önem arz eden ara mallara olan ithalat bağımlılığını azaltma potansiyeli taşıyan yatırımları teşvik etmek amacıyla özel olarak tasarlanmıştır.

Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgelerinin cazibe merkezine dönüştürülmesi için Programa Elazığ 26 Ekim 2016 yılında dahil edilmişti.

İlimizde küresel ekonomik krizin etkileri devam etmekte iken , 24 Ocak depremi ve hemen akabinde Covid 19 salgınının etkileriyle ilimizdeki esnaf ve işletmecilerin birçoğu kepenkleri kapatarak iflas etmişlerdir yaşanan bunca olumsuzluklara rağmen ilimize pozitif bir ayrıcalık tanınması gerekirken Elazığ ekonomisi yeni bir sıkıntıyla karşı karşıya kalmıştır. 2016 yılında 6. bölge teşvik sistemine giren Elazığ, yeni düzenleme ile bu kapsamdan çıkarılarak 4. teşvik sistemi kapsamına alınmıştır. Bu uygulama ile ilimiz, önemli teşvik ve desteklerden artık yararlanamayacak.

Bu programa göre Tekstil, sebzecilik, makine, ekipman imalatı, kauçuk, plastik sanayii, temel metaller, gıda sanayii, turizm, karayolu taşımacılığı gibi bir çok sektöre teşvik ve destek sağlayan program 4 yıldır uygulamaya geçirilmiş, sistem sayesinde Elazığ'da çeşitli yatırımlar yapılmıştı. Bu yatırımlar kapsamında  yararlandığı  avantajlar;  KDV istinası, Gümrük vergisi muafiyeti, vergi indirimi, sigorta primi işveren hissesi desteği, faiz desteği, yatırım yeri tahsisi, gelir vergisi stopajı desteği ve KDV iadesi desteği sağlaniyordu.

İlimizi derinden etkileyecek ve kapanması mümkün olmayan ekonomik yaraların açılmasına vesile olacak bu talihsiz kararın tekrardan gözden geçirilmesi ve mevcut durumun başta Sn. Cumhurbaşkanımıza ilimiz iktidar Partisi'nin yetkililerini ve ilgililerini göreve davet ederken, Yeniden Refah Partisi olarak bizlerin de üzerimize düşen her türlü sorumluluğu üstlenerek konun takipcisi olacağımızı Elazığ Kamuoyu önünde söz veriyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 10:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
.
. - 2 yıl Önce

bakışların yeter dayı.

Üsküreci Niyazi
Üsküreci Niyazi - 2 yıl Önce

Avukat olan kim Babo

Düşünen adam
Düşünen adam - 2 yıl Önce

Sevim koş koş.... bak siyasetçinin kralı gelmiş

KÜL KÜL
KÜL KÜL - 2 yıl Önce

SAYIN AVUKATIM SELAM VE SAYGILAR.

Seko mahallesi
Seko mahallesi @KÜL KÜL - 2 yıl Önce

Ğırğırikli cumadan da selamlar var...

Romaşenko23
Romaşenko23 @KÜL KÜL - 2 yıl Önce

Aleyküm selam can gardaşım

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109