Karamazı: Elazığspor İçin Yeni ve Güvenilir Bir Oluşum Gerekli

Zeki Akbıyık’la ‘Gündem’ programına telefonla katılarak Elazığspor’la ilgili düşüncelerini paylaşan bordo beyazlı kulübün efsane başkanı Hayrettin Karamazı, bundan sonraki süreçte vali ve belediye başkanının öncülüğünde yeni bir oluşum sağlanarak, güvenilir insanlarla yola devam edilmesi gerektiğini söyledi

Karamazı: Elazığspor İçin Yeni ve Güvenilir Bir Oluşum Gerekli

Kanal Fırat ve Kanal E Televizyonları Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın hazırlayıp sunduğu Gündem programına telefonla katılarak Elazığspor’la ilgili düşüncelerini aktaran bordo beyazlı kulübün efsane başkanı Hayrettin Karamazı, bundan sonraki süreçte Vali ve Belediye başkanının öncülüğünde yeni bir oluşum sağlanarak, güvenilir insanlarla yola devam edilmesi gerektiğini söyledi.

KARAMAZI: YENİ BİR OLUŞUM OLSUN O OLUŞUMDA GÜVENİLİR İNSANLAR OLSUN

Hayrettin Karamazı, “2002 senesinin 3 Kasım’ında ben istifa ettim. O günden bugüne ben hiçbir yıl Elazığspor’un meselesinin bittiğini hiç görmedim. Bunun canlı şahitleri var, içinde yöneticilik yapan arkadaşlarımız var benden sonra da. Hepsi inanılmaz derecede sıkıntılar yaşadılar. Bir çorap söküğü gibi hep baş aşağı tekeri patlamış kamyon gibi hep baş aşağı bugüne kadar geldi. Ama neticede 3. Lig’e geldi. Ben geçmişe dönüp bakmayacağım. Geçmişte kimseyi de eleştirmiyorum kesinlikle. Ama neticede bu duruma gelmede herkesin burada bir günahı var. Bir kişiye yüklemek doğru değil. Bugün 3. Lig’e gelmiş. Geçen sene bu takım düşer diyordum. Çoğu arkadaşa söyledim. Düştü. Çünkü önceden görünüyordu. Görünen köy kılavuz istemez. Bugün de Selçuk’un tek başına götürme şansı yok. Eğer destek verilmezse eğer o tahta açılmazsa amatöre gider. Kesinlikle bunu kabul edelim. Ancak 3. Lig’de olması münasebetiyle şu anda kulübün net borcunun ne olduğunu kimse bilmiyor. Bu biraz kapalı kutu gibi. Ama benim tahminime göre 50 milyon olur, 60 milyon olur. Ama 3. Lig’de düştüğü için alacakların büyük bir kısmı bu parayı tahsil edemeyecekleri için çok düşük bir paraya bu borç kapatılabilir. Çok düşük paraya kapatılabilir ama bu nasıl kapatılır? Bir Selçuk Öztürk’le olmaz bu. Yeni bir oluşum. O oluşumun içinde Selçuk Öztürk’de olsun, o oluşumda güvenilir insanlar olsun” ifadelerini kullandı.

KARAMAZI: ÖNEMLİ OLAN BU İŞİN ÖNCÜLÜĞÜNÜ YAPACAK İLİN MÜLKİ İDARE AMİRLERİDİR

Karamazı, “Elazığ büyük bir şehir. Kapasitesi çok yüksek. 20 milyon, 30 milyon lira borcu kapatamayacak bir şehir değil. Birlikten güç doğar. Ama bu nasıl olacak? O birliğin öncülüğünü yapacak başta belediye başkanımız ve valimiz olacak. Onun öncülüğünde sivil toplum kuruluşları, ticaret odası başta olmak üzere iş adamları, eski başkanlar, eski futbolcular hepimiz bir araya geleceğiz bir yumak olacağız. Vilayetin adına açılan bir hesapta bu paralar toplanacak. Bir kurul oluşacak. Bu kurul; bu alacaklılarla oturacak bire bir pazarlık edecek. 10 lira alacağı olana 2 lira verecek, 1 lira verecek. Bu şekilde 1 ay içinde temizlenir. Bir 1999 senesinde rahmetli Hamza Yanılmaz ve Lütfullah Bilgin’in öncülüğünde bu işi yaptık. O günde aynı bu durumdaydı. Bundan belki daha kötüydü. Ben anlatsam neler çektiğimizi, neler yaptığımıza inanamazsınız. Olabilir ama önemli olan bu işin öncülüğünü yapacak ilin mülki idare amirleridir. Bunların öncülüğüne hepimiz koşa koşa geliriz. Benim başkan olmam, Ahmet’in, Mehmet’in başkan olması hiç önemli değil. Elazığ’da bir sürü saygı değer insanlar var. Selçuk Öztürk’te bu işin içinden olsun. Selçuk bu kulübün düşmanı değil, neticede Elazığ’ın düşmanı değil. O da bizim bir kardeşimiz neticede. Hep birlikte bu cenazeyi kaldırabiliriz. Hakikatten 54 yıllık bir çınar. Armanın değeri çok büyük. Parayla, pulla satın alınacak bir arma değil bu” şeklinde konuştu.

VİDEO

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2021, 18:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Amatöre çeyrek kala
Amatöre çeyrek kala - 3 ay Önce

Selçuk Süper ligden 3 lige kadar düşüre düşüre geldi. Bence bu saatten sonra kalan görevini de tamamlayıp amatöre düşürmeden bırakmaz. Niyeti Dünya Futbol tarihine ismini kötü de olsa yazdırmak

Ozan
Ozan - 3 ay Önce

Elazığspor'da istikbsl peşinde olan 3 kişilik asalak defolmadikca,biz Elaziglilar için bu takım yok hukmundedir.Borcsuz bir Elazığ Karakoçlar desteklenip hemen 2. Lige getirilmelidir.En kısa yol budur.

Ethem Gülbay
Ethem Gülbay - 3 ay Önce

Elazığspor un adını özelazığspor yapın dolayısıyla tüm borçlar sıfırlanır. Karamazı bu işi seviyor. Verin başkanlığı ona.

Mehmet Çatlı
Mehmet Çatlı - 3 ay Önce

Hep aynı cümleleri dinliyoruz sayın başkan halın vaktin yerinde ELAZIĞSPOR sevdalısı isen GELİP takımı alırsın uzaktan canlı yayına bağlanarak bu işler olmuyor...

SIRADAKİ HABER

banner103