Karantinada Olan Milletvekili Erol, Necmettin Öğretmenin Ailesini Aradı

CHP Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol, terör örgütü PKK’nın kaçırıp haince şehit ettiği Necmettin Öğretmen’i 24 Kasım Öğretmenler Gününde unutmadı, Gümüşhane’de bulunan ailesini aradı.

Karantinada Olan Milletvekili Erol, Necmettin Öğretmenin Ailesini Aradı

Milletvekili Erol, Covid-19 testi pozitif çıkması nedeniyle karantinada olduğundan dolayı bu yıl Necmettin Öğretmen’in mezarını ziyaret edemedi.

Bu nedenle Necmettin öğretmenin babası Hamit Yılmaz ile bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Erol, "Böyle bir evlat yetiştirdiğiniz için size şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Öte yandan Necmettin Öğretmen’in babası ve annesinin de koronavirüs nedeniyle karantinada olduğu öğrenildi.

NECMETTİN ÖĞRETMEN KİMDİR?

Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz… 23 yaşında yiğit bir delikanlıydı. Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Demirkapı Köyü’nde doğup büyüyen, ilkokulu da burada okuyan öğretmen Yılmaz, yeni atandığı Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Çifçibaşı Köyü’nde sınıf öğretmeni olarak görev yapıyordu.

Okulların kapanmasının ardından ata toprağına kavuşmak için aracıyla yola çıkan Yılmaz’ın önü Tunceli-Pülümür karayolunda PKK terör örgütü tarafından kesildi, önce kurşunlandı sonra aracı yakıldı.

Yılmaz'ın naaşı 16 Haziran 2017 tarihinde Pülümür deresinde bulundu. Eli kanlı terör örgütü PKK’nın kaçırıp haince katlettiği şehit Necmettin Öğretmen için o dönem CHP Tunceli Milletvekili olan Erol, Tunceli’de "Teröre Lanet Yürüyüşü" düzenlemişti.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 19:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murteza
Murteza - 2 ay Önce

Şu riyakarliga bak! Partisinin başı pkknin siyasi başını temize cikarma,soroz köpeği kavalaya desteğe,Türkiye'yi ermenistana, dunyaya jurnalleme ye,Suriye'de esete yandaş olmaya, Libya'da haftere, fettoşyan keşişine desteğe,biden p
bunak soytarisinı Türkiye'ye baskıya çağıran bir Türkiye muhalefeti bir yana, geROL şov bir başka maskeyle gösteri peşinde,helal sana.Gööötüüüürrr.

Savaş
Savaş - 2 ay Önce

ADAMSIN .

Kara gürSOLcu
Kara gürSOLcu - 2 ay Önce

Yular,sahip arayan kölelerde olur.Bazilarina da yakışıyor ya,o ayrı.

SIRADAKİ HABER

banner7