Karşıyaka Mahalle Sakinleri Başkan Şerifoğulları’na Teşekkürlerini İletti

Elazığ’da kentsel dönüşüm ile yeni evlerine kavuşan vatandaşlar, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nı davul ve zurna ile karşılayarak teşekkür etti.

Karşıyaka Mahalle Sakinleri Başkan Şerifoğulları’na Teşekkürlerini İletti

Elazığ Belediyesi tarafından 2019 yılında Kentsel Dönüşüm Projesi içerisine alınan ve 330 hak sahibinin bulunduğu Karşıya Mahallesi İskan Evleri, TOKİ ile imzalanan protokol çerçevesinde yıkıldı.

Ardından yerine TOKİ tarafından 439 konut ve 29 iş yeri yapıldı.

Kuraların ardından yeni evlerinde oturmaya başlayan konut sahipleri, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğuları’nı davet etti.

Vatandaşlar, Başkan Şerifoğulları davul zurna ile karşılayarak, kurban kesti.

Konutları gezen Şerifoğulları, vatandaşlarla muhabbet edip, taleplerini de dinledi.

ŞERİFOĞULLARI: ÇOK GÜZEL BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTU

İskan Evlerinin 1974 yılında yapıldığını belirten Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Toplamda 330 hak sahibinden oluşan 6 hektarlık alan, çok köhne bir alana sahipti. Bizler seçim öncesi Karşıyaka’ya geldiğimizde iskan evlerinin yenilenmesi, kentsel dönüşüm eliyle dönüştürülmesi noktasında ciddi bir irade ortaya koyacağımızı ifade etmiştik. Rabbim seçim kazanmayı nasip ettikten sonraki süreçte ilk yapmış olduğumuz çalışmalardan bir tanesi burası oldu. TOKİ ile görüşmeler yaptık, Çevre ve Şehircilik Bakanımıza rica ettik. Sağ olsunlar 2019 yılında burayı TOKİ ile protokol imzalayıp dönüştürülmesi noktasında bir karar aldık. Depremin hemen akabinde de çok hızlı bir şekilde yıkımı gerçekleştirilip 439 bağımsız bölümün ve 29’da ticari alanın oluştuğu alanı inşa ettik. Yeşil alanları, peyzaj alanları, çocuk oyun olanları ile çok güzel bir görünüme kavuştu. Bugün de bu mutluğu ve gururu konutlarda oturan hemşerimizle birlikte yaşadık” dedi.

ŞERİFOĞULLARI: KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK

24 Ocak depreminin akabinde çok ciddi manada bir yıkımın söz konusu olduğunu aktaran Başkan Şerifoğulları, “20 bin konutun yapımı noktasında bakanlıklarımız çok ciddi bir irade ortaya koyup çok hızlı şekilde çalıştı. Yıl sonuna kadarda 8 bin konutun teslimatı noktasında Türkiye tarihinin en büyük kentsel dönüşümünün ilimize gerçekleştirilmesinde bizlere çok büyük katkılar sağladılar. Bundan sonra belediye olarak kentsel dönüşüm çalışmalarımız devam edecek. Abdullahpaşa Mahallesi'nde bin 800 konutu inşa edeceğiz. Yine Aksaray ve Gümüşkavak Mahallemizde kentsel dönüşüm çalışmalarımız devam edecek. TOKİ eli ile yapılan bu konutlarımız bittikten sonra bizlerin yerel yönetimler olarak yapacağı projelerle birlikte bu şehir çok güzel olacak. Daha yaşanabilir ve müreffeh bir şehir olacak. Biz bunlar için ekibimizle birlikte çalışıyoruz. Vatandaşlarımızla birlikteyiz, onların dertleri ile dertleniyoruz. Muhtarlarımız bizlerin çözüm ortağı. Her konuda bizlere mahallelerle alakalı bilgi ve fikirler veriyor” diye konuştu.

KORKMAZ: EVLERİMİZ ÇOK GÜZEL

Evlerin çok güzel olduğunu dile getiren vatandaşlardan Saim Korkmaz ise, “Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Kentsel dönüşümden dolayı bu evlerimiz yapıldı. 3+1 ve 2+1’lerde güzel. Devletimizden Allah razı olsun gerçekten çok memnunuz” şeklinde konuştu.

TAŞKAN: EVLERİMİZ ÇOK GÜZEL

Evlerin çok memnun olduklarını belirten İlhami Taşkan ise “ Evlerimiz çok güzel. Sıcak, temiz. Bundan iyisi can sağlığı” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih DEMİR
Fatih DEMİR - 3 hafta Önce

Hayırlı olsun, ama Kızılay Mahallesine bir çivi çakılma dı millet mağdur

Kafkas
Kafkas - 3 hafta Önce

Karşıyaka tokide bugün kan gövdeyi götürüyordu yarısından çoğuna çingeneler girmiş elazığ emniyeti oradaydı bugün yazıklar olsun bu elazığı bu hale getirenlere

Fikrican
Fikrican - 3 hafta Önce

Başkan birde evlerin içine baksaydı

suriyeli tayyip
suriyeli tayyip - 3 hafta Önce

orayı süriyelilere verdi tayyip

Keno
Keno - 3 hafta Önce

Sizin Sureyeli dediginiz oz vatandas.

Gosteriş
Gosteriş - 3 hafta Önce

Abdullahpaşa mahallesi gecekondulara bir çözüm bulamadı defalarca söyledik ama kimin umrunda

Tarık
Tarık - 2 hafta Önce

O çingene,o Suriyeli deyip suç işliyorsun.Sen kimsin peki? Allah'ın kullarını kategorize edip,insanları ötekilestirip aslında kendine hakaret ediyorsun.Aklini başına topla.

SIRADAKİ HABER

banner7