Karşıyaka Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Devam Ediyor

Elazığ Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi’nin ortaklaşa hayata geçirdiği Karşıyaka Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde çalışmalar hızla ilerliyor.

Karşıyaka Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Devam Ediyor

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim vaatleri arasında yer alan Kentsel dönüşüm çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Karşıyaka Mahallesi’nde 6 hektarlık alanda gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesi doğrultusunda yıkılan 331 adet konutun yerine 439 konut ile 29 adet iş yeri inşa ediliyor.

Karşıyaka Mahallesi kentsel dönüşüm projesinin tamamlanmasıyla birlikte hemşerilerimiz, depreme dayanıklı, modern ve yaşam kalitesi yüksek yeni konutlara kavuşacak.

ŞERİFOĞULLARI: MODERN BİR ŞEHİR İNŞA EDİYORUZ

Karşıyaka Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi çalışmalarında sona gelindiğini belirten Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, ‘Daha modern bir şehir inşa etme yolunda çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle şehrin doğu illerine bağlantı sağlayan güzergâhta bulunan Karşıyaka mahallemizde başlatmış olduğumuz kentsel dönüşüm projemizde artık sona gelindi. 6 hektarlık alan içerisinde yıkılan konutların yerine Belediyemiz ve TOKİ işbirliğiyle şehrin dokusuna uygun yeni konutlar inşa ettik. Kısa süre içerisinde inşaat çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte çevre düzenlemeleri sonrası yeni konutları hak sahiplerine teslim etmeyi hedefliyoruz. Modern şehircilik adına şehrimizde ihtiyaç duyulan her bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarımızı sürdüreceğiz’ dedi.

banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
mecit ulker
mecit ulker - 7 ay Önce

guzel olmus, omer seyfettin caddesinde de baya harabe evler var ve karsiyaka ilk okulunun arka kismi olan tepenin her iki tarafina, 2 şer, 3,er,4,er, ve 6 şar katli evler yapilirsa daha guzel bir gorunume kavusur, elazigin dogu ve guney kisimina baya calismaya agirlik verilmesi şart, cunku bir sehir her yonuyle guzellesir o yuzden eksik olan iki yön dogu ve güney kesmi, saygilarimla.

Elazığlı
Elazığlı - 7 ay Önce

Hayırlı olsun güzel olmuş.

Kebir
Kebir - 7 ay Önce

ALLAH devletimizi daim kılsın,Reisimize sağlık ve uzun ömür verip başımızdan eksik etmesin.Gevezelik,fitnelik,fucurluk,kahpelik edenler gidip görsün utansinlar.Ne diyelim.Cok şükür,çok kısa zamanda insanlarımız kendilerine ait yuvalarına kavuşacaklar.can sağlığı içerisinde mutlu olsunlar,herşeye layiklar.

SIRADAKİ HABER

banner103