Karşıyaka’da Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Elazığ Belediyesi’nce Toplu Konut İdaresi işbirliğinde Karşıyaka Mahallesi’nde hayata geçirilecek Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili hak sahipleri ile görüşmeler, 29 Ocak’ta başlıyor.

Karşıyaka’da Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Karşıyaka Mahallesi’nde gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin Elazığ Belediyesi ve TOKİ arasında gerçekleştirilen görüşmeler tamamlanarak, protokol imzalanmasının ardından kentsel dönüşüm çalışmalarını gerçekleştirecek firma yetkilileri ile hak sahipleri arasında 29 Ocak tarihinde görüşmelere başlanacak. Görüşmeler, 2 Mart 2020 tarihine kadar devam edecek.

TOKİ yetkililerince,  alanda bulunan binaların Bayındırlık ve İskan Bakanlığı verileri doğrultusunda tespit edilen değerlerine orantılı olarak hazırlanan teklifler, hak sahiplerine sunulacak.

Karşıyaka Mahallesinde 6 hektarlık alanda gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 331 konut yıkılarak, yerine 402 adet 2+1, 66 adet 3+1 olmak üzere toplam 468 konut, 31 adet iş yeri inşa edilecek.

ŞERİFOĞULLARI: 331 KONUT YIKILACAK, YERİNE YENİ KONUTLAR YAPILACAK

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, seçim vaatleri arasında yer alan Kentsel Dönüşüm çalışmalarına ilişkin Karşıyaka mahallesinde somut adım attıklarının altını çizerek, “Seçim öncesi vadettiğimiz Karşıyaka Mahallesinin Kentsel Dönüşüm sorunu çözüme kavuşuyor. TOKİ Başkanlığıyla yaptığımız uzun görüşmeler neticesinde, daha önce Kentsel Dönüşüm alanı ilan edilen 50 hektarlık alan içerisindeki 6 hektarlık bölgede bulunan 331 konut yıkılacak, yerine yeni konutlar yapılacak. Mahalle sakinlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 13:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
TAHSİN AYAN
TAHSİN AYAN - 1 yıl Önce

BENCE YENİ İMAR YERLERİ AÇMAKTANSA ŞEHİR MERKEZİNE KENTEL DÖNÜŞÜMÜ DESTEKLEMEK VE UYGULAMAYA SOKMAK HIZLANDIRMAK DAHA İSABETLİ OLUR..

Gs clup23
Gs clup23 - 1 yıl Önce

Muhtarımız ruhi demirbaş sayesinde kentsel dönüşüm hız kazandı teşekkürler muhtarım karşıyaka SENİNLEEEEE...

Fatih
Fatih - 1 yıl Önce

Şehrin girişi güzelleşsin yıllardır karşıyaka yıkım bekliyor emeği geçen herkes sağolsun varolsun muhtarımız adam gibi adam ruhi paşaya selamlar saygılar

Karşıyakalı
Karşıyakalı - 1 yıl Önce

Ruhi demirbaş iyiki varsın muhtarımmmm

Varto city
Varto city - 1 yıl Önce

Başkanımız şahin Şerifoğulları muhtarımız ruhi demirbaş uğraşları sonucunda karşıyaka sonunda yenilenecek

Hayri doğan
Hayri doğan - 1 yıl Önce

Elazığ da bu projeyle birlikte artık geniş caddelere yürüyüş alanlarına cep otoparklara kavusmalı bu bir başlangıç olsun. Yeni yerleşim çayda çıra mahallesinde iki kişinin yan yana geçeceği kaldırım bile yok bu kadar vizyonsuzluk olamaz

Mert
Mert - 1 yıl Önce

Bu projede amaç vatandaş değil amaç şehrin girişini güzelleştirmek.
:))

İzzetpaşa
İzzetpaşa - 1 yıl Önce

Merkez çöküyor siz ne yapıyorsunuz. Yazık oy için varsınız.

SIRADAKİ HABER

banner103