Kasapoğlu: Aziz Şehir Elazığ’ı Tekrar Ziyaret Edeceğiz

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, hedeflerinin gençlere güzel bir Türkiye bırakmak olduğunu söyledi. Elazığ temaslarının ardından havalimanında Kanal Fırat’a Televizyonuna açıklama yapan Bakan Kasapoğlu, gençlere seslendi.

Kasapoğlu: Aziz Şehir Elazığ’ı Tekrar Ziyaret Edeceğiz

Elazığ’da bir dizi temaslarda bulunan ve toplantılara katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, havalimanından ayrılmadan Kanal Fırat Televizyonuna değerlendirmelerde bulundu.

Elazığ ziyaretinin kendilerini memnun ettiğini ifade eden Bakan Kasapoğlu, İpek Yolu Gençlik Merkezi’nin hızla devam ettiğini söyledi. Türkiye’nin son 17 yılda her alanda güzel aşamalar kaydettiğini belirtti ve gençlere güzel bir Türkiye bırakmak olduğunu ifade etti.

“AZİZ ŞEHİR ELAZIĞ’I TEKRAR ZİYARET EDECEĞİZ”

Kasapoğlu, “Sabah saatlerinde başladı temaslarımız. Valimizi ziyaret ettik. Özellikle tesis ettiğimiz Gençlik Merkezi var, İpek Yolu Gençlik ve Çocuk Çalışmaları Merkezi. Uluslararası bir merkez. Çok güzel bir hızla ilerliyor. İnşallah hem bölge için hem ülkemiz için çok önemli bir gençlik merkezi olacak. Pek çok alanda, pek çok donatısıyla eğitim alanlarıyla, sportif alanlarıyla çok güzel olacak. İnşallah biz 45 ay içerisinde de bitirilmesi hedefleniyor. Hem Elazığ için hem ülkemiz için şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Amacımız gençlerimie, çocuklarımıza çok daha güzel bir Türkiye’yi kazandırmak. Ülkemiz son 17 yılda Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın önderliğinde her alanda çok güzel aşamalar kat etti. Spor alanında da tabi ki geçlikle alakalı olarak da. Biz de bu çitayı daha yükseklere taşımanın mücadelesini elbirliğiyle vereceğiz. Ben hem Milletvekillerimize, hem Valimize, Belediye Başkanımıza, Genel Başkan Yardımcımız Leyla Hanım’a teşekkür ediyorum. Biz eşlik ettiler bugün ki gezimizde. Yine geleceğiz inşallah Elazığ’a. Aziz Şehir Elazığ’ı tekrar ziyaret edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“SPOR ÇOK ÖNEMLİ.”

Gençlere seslenen Bakan Kasapoğlu, “Her şey gençler için, her şey bu ülkenin çocukları için. Gençler bizim geleceğimiz, yatınlarımız, teminatımız. Tüm ümidimiz, umudumuz gençler. Gençlerimiz için tüm imkanlarımızı gecemizi gündüzümüze katarak seferber edeceğiz. Gençlerimizden umutluyuz. Çünkü bizim gençlerimiz onurlu, donanımlı gençler. Onların daha da güçlü olmaları için tüm imkanları seferber etmeye çalışacağız. Onlara ben spor yapmalarını da ayrıca tavsiye ediyorum. Spor yapan bir gençlik daha güçlü zihnen ve bedenen daha güçlü bir gençlik olacaktır. Hem Elazığ’ımızın, hem ülkemizin pek çok bölgesinde hatta köylerimize kadar çok kaliteli spor tesislerimiz var. Bunları lütfen değerlendirsinler. Elazığ’daki Üniversitemizin spor salonunu ziyaret ettik, mükemmel bir spor salonu. O spor salonunu mutlaka değerlendirsinler. Çalışma alanlarıyla, pek çok imkanıyla spor alanlarımız gençlerimizi, çocuklarımızı bekliyor. Spor hayatımızın, günlük yaşamımızın bir parçası olsun diyorum. Bunu sadece gençlerimize söylemiyorum, çocuklarımıza söylüyorum. Tüm yaştan halkımıza söylüyorum. Spor çok önemli. Stadyumla ilgili çalışmalarımız tabi ki son sürat devam ediyor” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7