Kent Konseyi’nden Yeni Terminal Binası Çağrısı

Kent Konseyi, Elazığ’a yeni bir terminal binası yapılması çağrısında bulundu. Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen “Elâzığ otobüs terminalimiz 30 yıllık mazisinden sonra artık Elazığ’ın ihtiyaçlarına cevap vermediği, Elazığ’ın yeni bir terminal binasına ihtiyacı olduğu aşikârdır” dedi

Kent Konseyi’nden Yeni Terminal Binası Çağrısı

Şehirlerin vitrini olan Elâzığ terminalini gezen kent konseyi, terminalin şehrin ihtiyaçlarına cevap vermediği görüşünü savunarak, yeni terminal binası talebinde bulundular.

Kent Konseyi, Elazığ Otobüs İşletmeleri Derneği ile birlikte Otobüs Terminalini gezdi.

Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, terminal binasının artık ihtiyaçlara cevap vermediğini ifade ederek, yeni terminal binasının aciliyetine dikkat çekti.

ERGEN: TERMİNALİN İHTİYAÇLARA CEVAP VERMEDİĞİ AŞİKARDIR

Ergen konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, “Bizler kent konseyi olarak bu kentin hakkını hukuku korumak kente yanlış giden şeylerle ilgili gerekli işlemleri yaparak ilgili mercilere çözüm önerileri sunmak adına faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu anlamda Elazığ otobüs terminalimiz 30 yıllık mazisinden sonra artık Elazığ’ın ihtiyaçlarına cevap vermediği, Elazığ’ın yeni bir terminal binasına ihtiyacı olduğu aşikârdır. Bizler hem Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları ile hem de buradaki esnaf arkadaşlarımızla ve derneğimizle istişare ederek Elazığ’a yeni bir terminal binasının yapılmasının artık kaçınılmaz olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

ERGEN: TERMİNALLER ŞEHİRLERİN VİTRİNİDİR

Terminallerin şehirlerin vitrini olduğuna vurgu yapan Ergen, “Bu terminal binasının yapılmasıyla ilgili yöntem mutlak surette burada bulunan esnafımızın, derneğimizin ortak görüşüne göre yapılmalıdır bizler biliyoruz ki yap işlet modülü ile yapılan işletmeler pek yürümüyor esnaf kardeşlerimizi sıkıntıya sokabiliyor bu anlamda bizlerin kent konseyi olarak belediye başkanımızdan isteğimiz şudur: Elazığ’a yeni ve modern terminal binası yapılması ve burada faaliyet gösteren firmalarımızın aynı şartta yeni terminal binasına taşınmasını talep ediyoruz terminaller şehrin vitrinidir dışardan gelen insanlar ilk terminalle tanışırlar” dedi.

ALAN: İLERİKİ SÜREÇTE NE OLUR ONU BİLMİYORUM

Elazığ Otobüs İşletmeleri Derneği Başkanı Serkan Alan ise, bu konuda görüşmelerin yapıldığını fakat henüz bir girişimde bulunulmadığını söyledi. Öte yandan Alan, “Biz daha önce zaten bu konular hakkında belediyemizle görüş ve fikir alışverişinde bulunduk. Belediye başkanımız ile görüştük başkan yardımcılarıyla da konuştuk yani bizi üzmeyecek şekilde yine haklarımızı aynı şekilde bize verseler karşı çıkmayız, tabi ileriki süreçte ne olur onu da bilemiyorum şu ana kadar verdikleri sözlerin üzerinde de pek durmadılar. Problemleri daha da fazla yaşıyoruz esnaflar burada baya sıkıntılı aynı sıkıntılar yaşanacaksa biz zaten böyle bir yapılanma istemiyoruz” açıklamalarında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2019, 01:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
m. ulker
m. ulker - 8 ay Önce

elazig sahipsiz hala gozlerinde at gozlugu takili olan bir halk var bu gidisle elazig hep geri kalir.

Ercan
Ercan - 8 ay Önce

Terminal yeni bir sorun değil. Kesinlikle yeni ve çağdaş bir terminal yapılmalı. Ancak şu an Elazığ'ı ilgilendiren bir özelleştirme var. Oraya odaklanıp güç birliği yapmak lazım... Sonra da aynı birliği Terminal için gösterebiliriz.

ali
ali - 8 ay Önce

100 asırda gecse elazığ terminalı yapılmaz yenisi sayın mücahit yanılmaz kaç trilyon verip terminalı tadilat yaptı ne gerek vardı elazığ vekilleri uyur maaş alır elazzığ satılsa vekillerin umruna gelmez borç çok belediyenin yenisini yapması imaknınsızz sayın elazığ valisi oktay kaldıırm yapsa yapar diğerlerine söyle söyle boş yapmazlar birtek el aatan olursa vali beyimiz bu işe atar sayın alan bey

Ahmet TAŞ-BURSA
Ahmet TAŞ-BURSA - 8 ay Önce

bende 1982 yılından itibaren elazığ'a gelirim gerçekten şehrimize yeni bir terminal yapılmasını istiyorum. şu anki terminal elazığ'a yakışmıyor

SIRADAKİ HABER

banner7