“Kent-Köy Yeni Yaşam Alanı” Pazar Günü Açılıyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın projeleri arasında yer alan Kent-Köy Yeni Yaşam Alanı”nın 15 Ağustos Pazar günü açılışı gerçekleştirilecek.

“Kent-Köy Yeni Yaşam Alanı” Pazar Günü Açılıyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın şehre prestij kazandıran projeleri arasında yer alan ve Elazığ’ın özüne yakışır bir şekilde inşa edilen “Elazığ Belediyesi Kent-Köy Yeni Yaşam Alanı” 15 Ağustos Pazar günü açılıyor.

ŞERİFOĞULLARI: TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR

15 Ağustos Pazar günü saat 19.00’da Çaydaçıra Mahallesi’nde düzenlenecek açılış törenine 7’den 70’e bütün vatandaşlarımızı davet eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Şehrimize değer katan Kent-Köy projemizin yapımını tamamladık ve sizlerle birlikte açılışını gerçekleştirecek olmanın huzurunu yaşıyoruz. Hemşehrilerimize verdiğimiz bütün sözleri bir bir hayata geçiriyoruz. ‘Birlikte Yönetim’ ilkesiyle çıktığımız bu yolda, bütün hizmetlerimizi vatandaşlarımızla istişare ederek belirledik ve siz değerli hemşehrilerimiz de daima yanımızda oldunuz. Çocuklar başta olmak üzere her kesimden vatandaşımıza hitap edecek olan Kent-Köy yaşam alanımızın bir kez daha bütün hemşehrilerime hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

ALANA ÜCRETSİZ ULAŞIM HİZMETİ

Çaydaçıra Mahallesi Kent-Köy Yeni Yaşam Alanı’nda gerçekleştirilecek açılış törenine, Elazığ Belediyesine ait toplu taşıma araçlarıyla saat 18.00’den itibaren Öğretmenevi ve Yeni Camii önünden ücretsiz gidiş-dönüş ulaşım hizmeti sağlanacak.

ÇEŞİTLİ İKRAMLAR SUNULACAK

Mehteran konseri, Kürsübaşı programı ve çocuklara yönelik çeşitli sürpriz ve gösterilerin yer alacağı açılış programında, alandaki misafirlere çeşitli ikramlar sunulacak.

MASAL KAHRAMANLARI ÇOCUKLARLA BULUŞACAK

Çocukların sevdiği Nasrettin Hoca ve Keloğlan gibi masal kahramanları ile çizgi film karakterleri alanı ziyaret eden miniklerle buluşacak. Sevilen kahramanlar, çeşitli oyunlarla minik misafirlerin keyifli vakit geçirmesine katkı sunacak.

YENİ YAŞAM ALANINDA HER ŞEY MEVCUT

Şehrin stresinden ve karmaşasından bunalan vatandaşların aileleri, çocukları ve il dışından gelen misafirleriyle birlikte kaliteli vakit geçirebileceği yeni sosyal mekân Kent-Köy’de, insanlara kaliteli hizmet sağlayacak her şey mevcut.

Özellikle çocukların doğal yaşamı tanıma ve yaşama fırsatı yakalayacakları Kent-Köy projesinde, köy yaşamının donatılarının yer aldığı ve etrafı dere ile çevrili bir ada yer alıyor. adanın etrafı ise kent yaşamının donatılarıyla şekilleniyor.

Köy yaşamının yansıtıldığı alanda köy çeşmesi, su kuyusu, yel değirmeni, su değirmeni, mescit, küçük ölçekli kümes ve fide serası yer alıyor.

Etrafında ise şehir yaşamının birer parçası olarak eğlenme, dinlenme ve sportif faaliyetlere olanak sağlayan gezinti yolu, koşu parkuru, bisiklet yolu, köprü, iskeleler ve oturma üniteleri yer alıyor.

Ayrıca alanda Türk tarihindeki; Orhun, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemlerini temsil eden dört ana giriş kapısı yer alıyor. Ziyaretçiler için ise 100 araçlık otopark alanı bulunuyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Leyla Akın
Leyla Akın - 6 ay Önce

Elazığ'ı köy yaptınız.
Bir de bunu ilan mı ediyorsunuz?
Önce memlekete su verin.
Tarihin en başarısız belediye başkanı olarak siz yazılacaksınız.
Elazığ köy kent ne güzel hizmet. Tebrikler....

1.fotoğrafa dikkat
1.fotoğrafa dikkat - 6 ay Önce

1.fotoğraf sağ taraftan geçen 25 metrelik imar yolu nerede? Nereye uçtu? 25 metrelik yol nasıl 5 metre oldu? Mahallenin geleceği yok mu? Bildiğimiz, gördüğümüz küçük bir mahalle parkı. Neden bu kadar çok abartılıyor? Mahallede boş bekleyen, moloz alanı olan yeşil alanlara neden park yapılmıyor? Rekreasyon alanları neden ağaçlandırılmıyor? Israrla orta refüj ve kaldırımın ortasına ağaç dikilirken rekreasyon alanlarına neden ağaç dikilmiyor?

Musa
Musa - 6 ay Önce

Hey yavrum hey.Arkadas bırak zengin semtlerini,şehir merkezi virane bir halde,koskoca bir soru işareti ortada iken gitmişsin,tuzu kurularin göz zevki için yirtiniyorsun..Fanteziyi bırak,aç gozunu ibretle bir bak.Ne olacak bu merkez mahalleler.efendi!.

ELAZIĞLI
ELAZIĞLI - 6 ay Önce

Kamuoyunun ve halkımızın dikkatine!

Bu projenin şehrin birçok yerine gereksiz REKLAM afişleri asıldı. Bu proje için ‘Reklam Firmalarına’ toplam ne kadar ödenmiştir/ödenecektir?

Bunu İSRAFI araştırıp ortaya koyacak bir yetkili/gazeteci/siyasetçi yok mu?

Lütfen!..

Ali
Ali @ELAZIĞLI - 6 ay Önce

Çok doğru bir tesbit.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109