Kent Meydanı ve Yer Altı Otoparkı Projesinde Sona Doğru 

Elazığ’da yapımına başlanan Kent Meydanı ve Yer Altı Otoparkı inşa çalışmaları tüm hızıyla ilerliyor.  

Kent Meydanı ve Yer Altı Otoparkı Projesinde Sona Doğru 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın vizyon projeleri arasında yer alan Kent Meydanı ve Yer Altı Otoparkı inşa çalışmaları tüm hızıyla ilerliyor. Proje çerçevesinde, şehrin otopark ihtiyacını karşılamaya katkı sağlayacak toplam 940 araç kapasiteli modern yer altı otoparkı inşa çalışmalarında sona gelindi.

Başlanılacak açık alan düzenleme çalışması ile de 38 bin metrekare alan ise yeşil örtü ve peyzaj çalışmalarıyla meydan olarak düzenlenecek.

“KENT MEYDANI; SU ÖGELERİ, KURU HAVUZ, SÜS HAVUZLARI, LAZERLİ IŞIK GÖSTERİLERİ VE SİMGESEL BİR ÇALIŞMA İLE ŞEKİLLENECEK”

Elazığ Belediyesi'nden yapılan açıklamada, “Kent Meydanı Projesi çerçevesinde şehrin otopark ihtiyacına çözüm amacıyla toplamda 22 bin metrekare kapalı alana sahip, iki katlı ve 940 araç kapasiteli modern yer altı otoparkı kaba inşa çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi. Zemin kaplama, elektrik ve mekanik çalışmalara başlanacak. Tarihi Öğretmenevi ile yeni valilik binası arasında kalan alan, Cemiloğlu Parkı’nı da kapsayacak şekilde kent meydanı olarak düzenleniyor. Proje neticesinde yaklaşık 38 bin metrekare açık alan düzenleme çalışması gerçekleştirilecek. Yer altı otoparkı ile eş zamanlı yürütülecek meydan düzenleme çalışmaları çerçevesinde alanın yaklaşık 22 bin metrekaresinde bazalt taş kullanılarak sert peyzaj düzenlemesi gerçekleştirilecek. Alanın 16 bin metrekarelik kısmı ise yeşil örtü ile düzenlenecek. Meydan içine alınan Cemiloğlu Parkı da yeniden düzenlenecek. Alan, kafeterya ve yeşil alan düzenlemesiyle yeniden şekillenecek. Şehre yepyeni bir kimlik kazandıran Kent Meydanı; su ögeleri, kuru havuz, süs havuzları, lazerli ışık gösterileri ve simgesel bir çalışma ile şekillenecek" denildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2022, 15:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
lise yanında dokunma
lise yanında dokunma - 1 hafta Önce

öğretmen evinin tarihi bina haricinde kalan alanın yıkılması gerekiyor temiz bir ış çıkarılabilmesi için. çünkü beton alan üzerine ağaç olmuyor meydanları meydan yapan şeylerden birisi de çınar ağaçlarıdır.. lisenin yanındaki otopark alanı da kesinlikle meydana ilave edilmesi lazım.. ilerde meydanın en çok tercih edilen alanı şuan kız lisesinin yanıondaki ağaçlı otopark alanı olacaktır. satılıp bina yapılmaz ise

Kral 23
Kral 23 - 1 hafta Önce

Güzel proje herkesi tebrik ederim sıdika avarıda yikin

F.E.
F.E. - 1 hafta Önce

insanları tek yönlü tünel gibi mecburiyet caddelerine mahkum eden otoparkın alt ve üst caddelerinin haline çözüm bulmak istemeyenler,otopark yapıyorlar..millet şehirlerde denizin altından otoyol götürürken biz bir gazi ve valifahribey caddesine çözüm bulamıyoruz ama boş bulduğumuz boş meydanları anında otoparkla değerlendiriyoruz bravo şehir düzeni anlayışınıza sizin..ptt meydanı otoparkının otoparka giriş çıkış yapacak etrafındaki o daracık sokakların ileride oluşacak trafik kalabalığınada çözüm buldunuzmu peki?

Serkan
Serkan - 1 hafta Önce

Bu şehire bisiklet yolu ve bisiklet kültürü acilen getirilmeli hem sağlık hem çevremizi temiz tutma hemde ekonomik katkı sağlanmalı.

Öğretim görevlisi
Öğretim görevlisi - 1 hafta Önce

Adına yakışır olması için köyde yaşayan vatandaşlarımız burada satış yapmalı.

Çarpık kentsel dönüşüm
Çarpık kentsel dönüşüm - 1 hafta Önce

Bu projeler güzel bitişik nizam uygulaması bina bazlı kentsel dönüşüm ve cadde sokak kaldırım daraltma ve site içi otoparkları ve yeşil alan yoketme tüm projeleri gölgesinde bırakıyor

SIRADAKİ HABER

banner109

banner117