Kentsel Dönüşüm İle İlgili Eğitim Semineri Düzenlendi

Fırat Üniversitesi ve Elazığ Stratejik Araştırmalar Derneği ortaklığı ile Kentsel Dönüşüm Uzmanlık Sertifika Programı Eğitim Semineri düzenlendi.

Kentsel Dönüşüm İle İlgili Eğitim Semineri Düzenlendi

Fırat Üniversitesi ve Elazığ Stratejik Araştırmalar Derneği ortaklığı ile kentsel dönüşüm uzmanlık sertifika programı eğitim semineri düzenlendi.

ERDOĞAN: PROGRAMI BİZ DEPREMDEN ÖNCE TASARLAMIŞTIK

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen seminerde açıklamalarda bulunan ELSAD Başkanı Av. Murat Erdoğan, “Programı biz depremden önce tasarlamıştık. Bir Kentsel Dönüşüm Uzmanlık Sertifikası ilimizde bu konu ile ilgilenen mühendisler, mimarlar, akademisyenler, müteahhitler, iş adamları, hukukçularla ilgili bir bilgilendirme yapmak, bunlara uzmanlık kazandırmak için yapmıştık. Programımız gerçekten çok başarılı geçiyor. Üniversiteden hocalarımız kentsel dönüşümün tarihini geçmişini, ilimizi, yapılan örneklerini, amaçlarını, yöntemlerini anlattılar bizde hukukçular olarak kentsel dönüşümle ilgili davaları, süreçleri, açılacak olan mahkemeleri ve bununla ilgili davaların ne tür olduğundan bahsettik” diye kaydetti.

ERDOĞAN: ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR KATKI SUNMAYA ÇALIŞIYORUZ

Av. Murat Erdoğan, “Bu program Türkiye’de 3 ilde yapılıyor. Ve hiçbirisi de bizim gibi profesyonel bir program yapmadı. Üniversitemiz Türkiye’de aldığı başarılardan bir tanesini de buradan yine bu başarıyı almış bulunmakta. Çünkü İstanbul, Ankara ve İzmir’in dışında böyle bir program ilk defa Elazığ’da yapılıyor ve hocalarımızla yaptığımız çalışmalarla kitap haline getirdik. Uzmanlarımızla gerçekten çok profesyonel bir çalışma oldu. Bundan inşallah ilimizde çok faydalanacak. Bizlerde elimizden geldiği kadar katkı sunmaya çalışıyoruz. Bu programların ikincisini üçüncüsünü de yapacağız. İleride sertifika programlarımızda olacak. İnşallah Elazığ’a büyük katkı sağlamış oluruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103