Kentsel Dönüşümden Haksahibi Olan 167 Konutun Kurası Çekilecek

Mustafapaşa ve Rüstempaşa Mahallelerinde yapılan kentsel dönüşüm kapsamında hak sahibi olan 167 hak sahibi için Zafran Mahallesi’ndeki konutların kura çekilişi Cuma günü saat 16.00’da yapılacak. Kura çekilişi Kanal Fırat ve Kanal E Televizyonlarından canlı olarak yayınlanacak.

Kentsel Dönüşümden Haksahibi Olan 167 Konutun Kurası Çekilecek

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından Mustafapaşa ve Rüstempaşa’da konutların yerinde yapılmasına karar verilmiş ve kentsel dönüşüm çalışması başlatılmıştı.

Kentsel dönüşüm kapsamında yapılan konutlardan tercih edenler için 167 dairenin Zafran Bölgesi’ndeki konutlardan verileceği ifade edilmişti.

Her iki mahalledeki hak sahipleri telefonla aranarak Zafran’dan konut isteyip istemedikleri soruldu.  

Kentsel dönüşüm kapsamında hak sahibi olan 167 kişi için kura çekimi Cuma günü yapılacak. Zafran Mahallesi’ndeki 691 konuttan 167’sinin kurası Cuma günü saat 16.00’da gerçekleştirilecek.

Kura çekilişi Kanal Fırat ve Kanal E Televizyonlarından da canlı olarak yayınlanacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2021, 19:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 2 ay Önce

Burdaki Toki konutları 3 katlı, hemen önündeki oba 23 konutları 15 katlı. Anlaşılan YATAY MİMARİ sadece Toki için geçerli... Parayı bastıran uzaya kadar bina dikebilir. Deprem kimin umurunda...

mert can
mert can @Mehmet - 2 ay Önce

bu memlekette elazığspora para yatıran istediği yere istediği apartmanı istediği kişiye her türlü hakareti yapacak düzeye getirdi

Ahmet
Ahmet - 2 ay Önce

Neden zafran onlara veriliyor, bütün hak sahipleri başvurabilmeli haksızlık bu.

mm
mm @Ahmet - 2 ay Önce

dediginiz alakasız o mahallelerde herkese yerinde veremeyeceğine göre nerede verecek

Sahipsiz
Sahipsiz - 2 ay Önce

Kime ve neye göre arıyorsunuz. Bizmisende milleti pandemi döneminde başvuru cagirdiniz. Rustempasada mustafapasada kimi aradınız. Papuli gardaslarinizi mı? Bu dünyada sizden hesap soramayız ama öteki dünyada sizi Allah'a şikayet edeceğim. 1 gram kul hakkım varsa helal etmiyorum. 6 kişilik ailemle kültür mahallesinde yıkılan evimi bırakıp bizmisende 2+1 e gidiyorum. Cehennemde ateşiniz bol olsun.

Seçgin
Seçgin - 2 ay Önce

Neden diğer mahalledekiler katılamıyor.? Geri kalan daireler ne şekilde teslim olcaknbilgi lütfen

hasan kaçmaz
hasan kaçmaz - 2 ay Önce

neden ısrarla burada almaları isteniyor ve soruluyor? Bızmişen ve diğer yerlerden alır mısınız diye neden sorulmuyor? bu 167 kişinin ne ayrıcalığı var?

Ali Haydar
Ali Haydar - 2 ay Önce

Ne dedik bu köşelerde yazarken,kaş yapayım derken göz çıkarmayın.Cok mu zor ; Deprem günü konutu ağır hasarlı olup yıkılan dairelerde oturan o günkü hane halkı nüfusuna göre ;1-2-3 kişilik aileleri 2+1 kuralarına,4-5-6 ve daha yukarı hane halkı nüfusu olanları 3+1 kuralarına tabi tutarsanız bu sıkıntılar olmaz.Bu düşüncemi Cimer e de aktardım ama gelen cevap, alakasız oldu.Cok mu zor,bunu Vali bile yapabilir.Ama neredeee.Henüz vakit geçmemişken bir an önce büyük hosnutsuzluklar yaşanmadan bu konuya el konulmalıdır.

Yasemin
Yasemin - 2 ay Önce

Çatalcesmeden neden hala bir haber yok?

Ünal
Ünal - 2 ay Önce

Geriye kalan diğer daireleri kime verilecek


SIRADAKİ HABER

banner7