Kerim Eflatun: Elazığ Kalkınmada Birçok İlden Geride Gidiyor

27. Dönem İYİ Parti Elazığ Milletvekili Adayı Kerim Eflatun, ”Siyasilerin Elazığ’a özel bir bakış açısı ile bakması gerekiyor” dedi.

Kerim Eflatun: Elazığ Kalkınmada Birçok İlden Geride Gidiyor

27. Dönem İYİ Parti Elazığ Milletvekili Adayı Kerim Eflatun medya grubumuzu ziyaret etti. Genel Yayın Yönetmenimiz Zeki Akbıyık ile bir araya gelen Eflatun Elazığ ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

2023 seçimlerinin hem Türkiye hem de Elazığ için önem taşıdığını aktaran Eflatun, “Elazığ kalkınmada birçok ilden geride gidiyor” dedi.

EFLATUN: ELAZIĞ’IN CİDDİ PROBLEMLERİ VE SIKINTILARI VAR

Eflatun, “Seçimden sonra olası bir iktidar değişikliğinde gelecek olan iktidar muhakkak ki Elazığ ile ilgili ivedilik ile bir proje geliştirmesi lazım. Elazığ kalkınmada birçok ilden geride gidiyoruz. Bu son zamanlarda organize sanayide güzel yatırımlar görüyorum. Sağ olsunlar güzel tesisler yapıyorlar. Buranın Elazığ istihdamına katkı sağlayıcı düşüncesi ve kanaatindeyim. Ancak Elazığ’ın daha ciddi problemleri ve sıkıntıları var. Elazığ yaşanabilir iller arasında geriye düşüyoruz. Elazığ zaten kamu çalışanları şehri görüntüsünde. Ağırlık olarak devlet memuru ve kamu çalışanları olmakta. Birçok ile mukayese edildiğinde Elazığ bu oran daha yüksek” diye kaydetti.

“Siyasiler Elazığ’a özel bir bakış açısı ile bakmalı” diyen Eflatun, şehrin fakirleştiğini kaydetti.

EFLATUN: AK PARTİ BEKLENEN İLGİ VE ALAKAYI ELAZIĞ’A GÖSTERMEMİŞTİR

Eflatun, “Elazığ diğer taraftan baktığınız vakit ekonomik açıdan da fakirleşen iller arasına gidiyoruz. Elazığ’ın bir an önce bu kabuğunu kırması lazım. Siyasilerin Elazığ’a özel bir bakış açısıyla bakması lazım. Son 20 yılda AK Parti iktidarında ve döneminde her dönem full milletvekili çıkarmasına rağmen beklenen ilgi ve alakayı Elazığ’a göstermemiştir. Buda yöneticilerden kaynaklanan bir hadisedir. Seçilen milletvekili arkadaşlarımız Elazığ ile alakalı gereken ciddiyeti ehemmiyeti vermemişlerdir. İnşallah bundan sonraki süreçte Elazığ’ı çok iyi yerlerde görmeyi arzu ediyorum” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109