Kermes 6 Nisan’a Kadar Elazığlıları Bekliyor

İHH Elazığ şubesi tarafından, ihtiyaç sahiplerine destek olmak için kermes açıldı. Kermes 6 Nisan’a kadar Elazığlıları bekliyor.

Kermes 6 Nisan’a Kadar Elazığlıları Bekliyor

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Elazığ Şubesi tarafından, ihtiyaç sahiplerine destek olmak için kermes açıldı. El emeği göz nuru birbirinden güzel ürünler sergilendi. Marifetli eller kendini gösterdi.

6 Nisan’a kadar kermesin açık olacağını belirten İHH Elazığ Şube Başkanı Metin Kılıç, “Vakfımız yıllardır her kesime elinden geldiği kadarıyla sahip çıkmaya çalışıyor” dedi.

“HEMŞEHRİLERİMİZE HAYIR ÇARŞISINA UĞRAMALARINI TAVSİYE EDİYORUM”

Kılıç yaptığı konuşmada, “İlimizde bulunan mağdur ve ihtiyaç sahibi aileler için inşallah 6 Nisan’a kadar devam edecek olan kermesimiz bugün itibariyle açıldı. Vakfımız yıllardır mülteci, mağdur, yetime sahip çıkmaya çalışan uluslararası anlamda faaliyetlerini yürüten bir vakıf olması hasebiyle hemşehrilerimiz tarafından bilinmektedir. Biz yerelde de bir şeyler yapma adına, ilimizde bulunan mağdurlara sahip çıkma adına bu kermesi tertiplemiş bulunmaktayız. Bütün hemşehrilerimizin yapılan bu hayır çarşısına uğramalarını, kısmi de olsa alışverişlerini yapmalarını, yemeklerini buradan yemelerini tavsiye ediyorum. Böylelikle kendileri de inşallah bu iyilik kervanına bir nebze olsun katkı sunmuş olacaklar” ifadelerini kullandı.

“GÜZEL BİR DÜŞÜNCE İLE HAREKETE GEÇMİŞLER”

İl Milli Eğitim şube Müdürü Fatih Kömürlü ise kermesi düzenleyenlere teşekkür ederek, “İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı kuruluşumuzun düzenlemiş olduğu kermese davete icabet etmek amacıyla buradayız. Güzel bir düşünce ile harekete geçmişler. Öncelikle ilimizde daha sonra da diğer coğrafyalarda bulunan fakir çocuklarımıza, ihtiyaç sahibi insanlara yardım amaçlı çalışan bir kuruluşumuz. İnşallah bu kermesimizle ilimizdeki fakir insanımıza destek amacıyla yapılan bir çalışma. Biz de davete icabet ettik. İnşallah hayırlara vesile olur. Allah hayırlı, uğurlu etsin” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7