KGYS ve EDS O Noktalarda Artık Devrede

Artık duraklama yaparken de, trafiği tehlikeye düşürecek şekilde uygunsuz ve ikinci sıra park ederken de bir kez daha düşünmeniz gerekecek. Neden mi? Çünkü bugünden itibaren Elazığ’da birçok noktada KGYS ve EDS kameraları artık devrede olacak.

KGYS ve EDS O Noktalarda Artık Devrede

Artık duraklama yaparken de, Trafiği tehlikeye düşürecek şekilde uygunsuz ve ikinci sıra park ederken de bir kez daha düşünmeniz gerekecek.

Çünkü Gazi, Bosna Hersek, vali fahri bey, Yakup şevki, balakgazi ve Hürriyet Caddelerinde KGYS ve EDS kameraları artık devrede olacak.

Harekete geçen Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri dağıttıkları broşürlerle sürücüleri, uyardı.

AVŞAR: TRAFİK AKIŞINA OLUMSUZ BİR ETKİ YAPMAKTA
Trafik Denetleme Şube Müdürü Şevket Avşar, hayata geçirilen uygulama ile ilgili bilgi vererek, “Elazığ’ımızın mevcut trafik sorunlarına çözüm bulmak adına sayın valimizin ve sayın il emniyet müdürümüzün gerek sahada yaptığımız çalışmalar gerekse vatandaşlarımızdan gelen talep ve istekler doğrultusunda Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü olarak yeni bir proje başlatıyoruz. Projemizin ismi, “Trafik sevgi saygı ile güzeldir trafikte önemli olan kuraldır. En iyi sürücü kurallara uyandır.” şeklinde. Projemizi 4 ana aşlık halinde yürüteceğiz. İl olarak içinde de bunduğumuz merkezde, gazi Caddesi, Vali Fahribey, Balakgazi, Yakup Şevki Caddelerinde ve Bosna Hersek Bulvarında özellikle hatalı park eden sürücüleri bundan böyle KGYS kameraları ile kontrol edeceğiz. Bundaki amacımız özellikle ikinci sıraya park eden sürücüler trafik akışına olumsuz bir etki yapmakta. Bunların önlenmesini amaçlıyoruz. Bu sayede bu caddelerimizde trafik akşının daha rahat bir şekilde olmasını ön görüyoruz” dedi.

Yeni uygulamalar bununla da sınırlı kalmadı.

AVŞAR: İNDİRME VE BİNDİRME İŞLEMLERİ YASAKLANMIŞ DURUMDA

İkinci olarak indirme ve bindirme yapan araç sürücüleri uyaran Müdür Avşar, “bu caddede İl Trafik Komisyonumuzun aldığı bir karar var. Bu karar doğrultusunda yaz aylarında 10:00 – 19:00 kış aylarında ise 10:00 – 18:00 saatleri arasında esnaflarımızın iş yerlerinin eşya indirme ve bindirme işlemleri yasaklanmış durumda. Biz esnaflarımızdan bu saatler dışında iş yerlerine eşya ve yük indirmelerini bekliyoruz ve istiyoruz. Üçüncü olarak ilimizde özellikle gıda sektöründe kurye kullanan işletmelerimiz var. Bu kuryeler, motosikletlerle faaliyet gösteriyorlar. Bu konu ile ilgili iş yerlerimizi bilgilendirici broşür hazırladık. Bu broşürümüzle kuryelerin uyması gereken kurallar yazılı. Gerek bu kuryeler gerek diğer motosiklet kullanan sürücülerimizin bu kurallara uymasını istiyoruz. Özellikle sürücülerimizin kask takmaları noktasında denetlemelerimiz devam edecek. Motosiklet kazalarında yaralanma ve ölme olayı fazla oluyor. Kask taktıklarında güvenli bir şekilde seyahat edebilecekler. Karayolları Trafik, Kanunun 62’inci maddesi yerleşim yerleri içinde zorlu haller haricinde bizim ağır tonajlı diye tabir ettiğimiz kamyon, çekici gibi araçların park etmesini yasaklıyor. Bu doğrultuda da bir broşür hazırladık. Bunları ağır vasıta sürücülerine dağıtacağız. Bunları yerleşim yeri içinde zorunlu haller dışında park etmemelerini bekliyoruz” diye kaydetti.

AVŞAR: BU KONULARDAKİ DENETİMLERİMİZİ ARTTIRARAK DEVAM EDECEĞİZ

Trafik Denetleme Şube Müdürü Şevket Avşar, denetimlerin sıklıkla artarak devam edeceğinin de altını çizerek, “Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü olarak Elazığ’ımızın trafiğinin daha rahat ve huzurlu bir şekilde seyretmesi için tedbirlerimiz devam ediyor. Hız ihlali konusunda, alkollü araç kullanma konusunda, emniyet kemeri konusunda denetimlerimiz aralıksız devam edecek. Bundan sonra da aynı şekilde bu konulardaki denetimlerimizi arttırarak devam edeceğiz” açıklamalarını kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Xresux
Xresux - 9 ay Önce

Önce bir gelip şehit ilhanlar caddesindeki rentekar ve esnafların yol kenarlarını kapmak için koydukları duba, masa, sandalye, lastik, kasaları kaldırsınlar gğçleri yetiyorsa. Hiçbir şehirde şehir merkezinde rentekar bulunmaz. Tabi Elazığımız istisna.Malesef emniyet bile baş edemiyor bunlarla..

Yakup Cemil
Yakup Cemil @Xresux - 9 ay Önce

Devlet büyüktür. 3 tane naylon kabadayı ya papuç bırakmaz. Gereği yapılır.

trafikçi
trafikçi @Xresux - 9 ay Önce

Şehit ilhanlardaki bahsedilen sorunlarda mutlaka çözülecek

Beton
Beton - 9 ay Önce

Bu şehirde yıllardır çözüm bulunamayan konuyu çözersiniz heykelinizi dikmeye beton yetmez. Ama bu şaka olmasın 2.park edene anında ceza kesilsin.

Gakgoş
Gakgoş - 9 ay Önce

Öncelikle ilimiz için alınan Trafik kararlarini destekliyoruz sadece bir vatandaş ve sürücü olarak gozlemlwxigimiz konu imam hatipten aşağı inen yol orduevi doğru traktorcumu dersin oto kiralama tente karmi dersin işgal ediyor o bölgeyi hastane caddesi ha keza esnaflar yollara kendilerine aitmiş gibi barikat koyup gün boyu işgal ediyorlar bunlara bir çözüm bulunursa birde belediyemizden kaldırım işgaline çözüm istiyoruz Allah kolaylık versin Elazigda nüfusa göre çok fazla araç var yollar yetersiz toplu taşımayı özendirmek lazim.

Gakgoş23
Gakgoş23 - 9 ay Önce

Mutlaka trafiği aksatan veya yavaşlamasına sebep olan yanlış park eden sürücülere ceza kesilsin ama babasının malıymış gibi yollara duba,sebze kasası vb şeyler koyan esnaflarada bir ceza yaptırımı getirilse iyi olur.

vatandaş
vatandaş - 9 ay Önce

özellikle yeni mahalle denetlenmeli çift sıra park yapılıyor trafiği arıyorsun belediye trafiği aramamızı söylüyorlar belediyeyi arıyorsun trafiği ara söyleniyor

Cengiz
Cengiz - 9 ay Önce

Bu uygulamaların geçici olduğunu artık biliyoruz.
Bahçelievler- Abdullah paşa dolmuşları durağı. Minibüsler gelişigüzel yolu işgal ediyorlar.trafige bildiriyoruz ne hikmetse trafik gelmeden hemen önce düzene giriyorlar. Ayan oluyor demek. İkinci olarak sht. ilanlar rent a çar parselleri aracımı park ettigim için adamlar ben gittikten sonra arabanın üstünü çizmişler. Hadi müdahale edin de gorelim

Cengo
Cengo - 9 ay Önce

Ilimizin trafikteki en büyük sorunu ikinci sıra park ne kadar çok trafik polisi olursa olsun bu sorun çözülemiyor ama kameralardan devamli takip edilip üzerine ehemiyetle gidilirse kesinlikle belirtilen caddelerde ikinci sıra park kalmaz çünkü vatandaşımız daima denetlemek istiyor bu fikirlerinden dolayi trafikçileri kutlarim

Trafik23
Trafik23 - 9 ay Önce

Oncelikle polis guzelce uyariyor umarim herkes dikkate alir yoksa ceza gelir bu kez trafik müdürü cok kararli


SIRADAKİ HABER

banner7