Kılıç: Toplu Sözleşmede Sağlık Çalışanların Talepleri Karşılanmalı

Sağlık Sen Elazığ Şube Başkanı Selçuk Kılıç, sağlık çalışanlarının alkışa, takdire doyduğunu ve artık taleplerinin karşılık bulmasını beklediklerini söyledi.

Kılıç: Toplu Sözleşmede Sağlık Çalışanların Talepleri Karşılanmalı

Sağlık Sen Şube Başkanı Selçuk Kılıç, 2 Ağustos tarihinde başlayacak olan toplu sözleşme masasında sağlık çalışanlarının da beklentilerinin olduğunu söyledi.

KILIÇ: TÜM GÜCÜMÜZLE MÜCADELE EDECEĞİZ

Selçuk Kılıç, “Önümüzdeki Pazartesi bu teklifin kabul edilmesi için masadaki yerimizi alacağız. 1 milyon sağlık ve sosyal hizmet çalışanı olmak üzere 3 milyon kamu çalışanı ve 2 milyon kamu emeklisinin gözü kulağı doğal olarak bu masada olacak. Şu da bir gerçek ki bedel ödeyenlerin can kurtarmak için can verenlerin gecesini gündüzüne katanların yıllardan beri mali özlük ve sosyal hakları noktasında hep görmezden gelinen sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının gözü kulağı çok daha yüksek bir şekilde bu masada olacak. Sağlık-Sen olarak onlardan almış olduğumuz güçle yetkili sendika olarak masadaki yerimizi alarak sorunların çözümü; haklı taleplerimizin kabul görmesi için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz. Eskiler ‘dünün güneşi ile bugünün çamaşırı kurutulmaz’ derlerdi. Sağlık çalışanları yıllardır çözüm bekleyen pandemi sürecinde de adeta bellerini büken pek çok sorunla bu çerçevede değerlendirmek lazım” ifadelerini kullandı.

KILIÇ: HAKLI TALEP VE BEKLENTİLERİNİN KARŞILANMASINI İSTİYORUZ

Toplu Sözleşme öncesi açıklamalarda bulunan Kılıç, “Kurumları, sistemde ayakta tutan ne modern binalar ne de teknolojik donanımlardır. Kurumları sistemlere vatandaşa hizmet noktasında can veren fedakar çalışanlardır. O halde bu çalışanların sorunlarının çözülmesi gerekir. Haklı taleplerle beklentilerinin acilen karşılanması gerekir. Öbür türlü fedakarlığın, adanmışlığın, kahramanlığın bir yere kadar olduğu unutulmamalıdır. Son pandemi sürecinde yaşananlar başta basın mensupları olmak üzere 84 milyon vatandaşımızın an be an takip ettiği, halen daha devam ediyor. ‘Can kurtarmak için can verdi.’ Resmen sağlık çalışanları cephenin en önde var güçleriyle mücadele ettiler. Sağlık çalışanları artık taktire, teşekküre, alkışa doydu icraat bekliyor, sorunların çözümünü istiyor. Haklı talep ve beklentilerinin karşılanmasını istiyor. Peki, hangi icraatlar bunlar? Hangi sorunlar ve hangi haklar. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na sunmuş olduğumuz tekliflerimizde bunları tek tek ortaya koyduk. Teklif paketimiz 81 maddeden oluşuyor” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2021, 19:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gakkoş
Gakkoş - 6 ay Önce

Çok komiksiniz hükümetin arka bahçesi memur ve sağlık sen...memurlarda sağlıkçılar bı toplu istifa etse etmiyorlar işte ah ah...

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109