“Kimse Evinde Aşsız Kalmasın”

Elazığ Belediyesi önemli bir uygulamayı daha hayata geçirdi. Evlerinde yemek yapamayacak durumda olan hasta, yaşlı, engelli ya da kimsesiz vatandaşlara pazartesiden cumaya haftanın 5 günü sıcak yemek ulaştıracak. Başvurular başladı, talepler 153 beyaz masaya iletilecek.

“Kimse Evinde Aşsız Kalmasın”

Elazığ Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıdadan konfeksiyona, beyaz eşyadan mobilyaya geniş bir ürün yelpazesiyle destek sağlamak adına şehirde kardeşlik köprüleri kuran Hayır Çarşısının ardından bu kez sıcak yemek ikramına start verdi.

Belediye tarafından başlatılan yeni uygulamayla, evlerinde yemek yapamayacak durumda olan hasta, yaşlı, engelli ya da kimsesiz vatandaşlara pazartesiden cumaya haftanın 5 günü sıcak yemek ulaştırılacak.

Elazığ Belediyesi’nden yapılan açıklama ile projeyle, bakıma muhtaç, yatalak, yaşlı, engelli ve maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara destek sağlamayı hedefledikleri belirtildi.

Ayrıca açıklamada, sıcak yemek ikramından yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşların 153 Beyaz Masa’ya başvuruda bulunmaları gerektiği belirtilerek, “Başvurular doğrultusunda alınan talepler, saha ekiplerinin çalışmalarının ardından Elazığ Belediyesi Sosyal Yardım ve Hizmet Komisyonu’nca değerlendirmeye alınacak. Yapılacak değerlendirmede, Elazığ Belediyesi sınırları içinde ikamet eden, engelli ve yaşlılık durumu nedeniyle yemek yapamayacak durumda olan ve yardım edecek kimsesi bulunmayan, düzenli bir maddi gelire sahip olmayan ve başka bir yerden yardım almayan kişiler belirlenecek.” denildi.

“Şehrimizde bir olmanın, biz olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diyen Elâzığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, hedefimiz bu şehirde yaşayan hiçbir kardeşimizin akşam evinde aşsız kalmamasıydı ”dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7