Kırmızıya Dönüşen Elazığ'da Uygulanacak Yeni Yasaklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni renk haritasını açıkladı. Açıklanan haritada Elazığ çok yüksek riskli iller arasında yer aldı.

Kırmızıya Dönüşen Elazığ'da Uygulanacak Yeni Yasaklar!

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yeni koronavirüs kararlarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşması esnasında illerin yeni renk haritalarını da kamuoyuyla paylaştı. Açıklanan haritada Elazığ kırmızı renkli iller arasında yer aldı. Elazığ kırmızı renkle çok yüksek riskli grup içerisine girmiş oldu.

ELAZIĞ'DA UYGULANACAK YENİ KARARLAR

· Çok yüksek riskli grubu teşkil eden kırmızı kategorideki illerimizin sayısı, nüfusumuzun yüzde 80'ini teşkil eden 58 şehre ulaşmıştır.

· Kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan sokağa çıkma sınırlaması artık cumartesi ve pazar günü olarak sürecektir.

· Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın tüm Türkiye'de yüzde 50 kapasite ve belirlenen kurallara uygun şekilde çalışabilecek.

· Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21.00 ve sabah 05.00 olarak haftanın her günü devam edecek.

· Ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilmeyecek.

· (Ramazan ayı) Bu mübarek ay boyunca, ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız.

· Sadece ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmelerin hizmetleri paket servisle sınırlandırılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 20:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kosovalı
Kosovalı - 2 hafta Önce

Hafta sonu yasak okullar açık yine esnafın boynuna binilmiş.ama kongrelere devam lebaleb doldurmak için uğraşmaya devam.Allaha havale ettim sebep olanları.

?
? @Kosovalı - 2 hafta Önce

Kamuda esnek çalışma inşaat işçileri ve okullar kisitlanmali

Metin
Metin @Kosovalı - 2 hafta Önce

Ben esnaf değilim.Ben bir de adaletsiz değilim.Ama siz adalet kavramından çoktan çıkmışsınız.Bir iki kişi yüzünden herkesi aynı kefeye koyamazsınız.Bu memlekette dürüstçe ahlaklı olarak ekmek kazanan binlerce insan var.Bencil olduğunuz için umrunuzda değil tabi.Kendinizden başkasını düşünmüyorsunuz bile.Kendinizden başkasına,sizin gibi düşünmeyene ekmek yeme hakkı bile tanımıyorsunuz.Bu kinle de bir de Allah kitaptan bahsediyorsunuz.Kosovalı da kötü birşey dememiş derdini paylaşmış.Okullar açık esnaf kapalı demiş.Sizle en küçük bir konuda bile ortak paydada buluşulmaz.

Zorlu
Zorlu @Kosovalı - 2 hafta Önce

Metin efendi belliki sen esnafsın Ali kötü birşey dememiş yorum yaparken okulları kullanma demiş. Ha esnaf perişan diyorsun o milleti düşünmeyen her defasında 1 liralık malı vatandaşa 5 liraya satan milletini kazıklayan esnafmı perişan. Sen beni kazıklarken beni düşündünmü ki ben seni şimdi düşüneyim. Siz düşmez kalkmaz bir Allahtır Allah'tır lafını bilirmisiniz işte Ali arkadaş bunu hatırlatmak istemiş.

Metin
Metin @Kosovalı - 2 hafta Önce

Ali ahlak,utanmak,falan senin için ne ifade ediyor?Esnafın halinden haberin var mı senin?Üç kuruş kazanasın diyerek nasıl basite indirgeyebilirsin?bu ne partizanlıktır sizdeki.insanlar ev geçindiriyor ailesine bakıyor ne konuşuyorsunuz siz.

Ali
Ali @Kosovalı - 2 hafta Önce

Okul kadar başan taş düşe okullarda vaka yok bırakın çocukları artık eğitimlerinden sen esnaf olarak üç kuruş kazanasın diye geri kalmasın

Şimşek
Şimşek - 2 hafta Önce

Parti kongrelerinde milleti güle oynaya spor salonlarına getirdiniz neden kimse bundan bahsetmiyor vürüsün bu tür şeylere alerjisimi var yoksa ondan sonra yok kırmızıya dönmüş dahadami dönmeye akıl mantık işi deyil gelde içinde çık

Lebaleb
Lebaleb - 2 hafta Önce

Lebaleb kırmızı olmuş

Mehmet Ali
Mehmet Ali - 2 hafta Önce

Şu an en sağlam yer okullar beyefendi takmışsız okullara. Bırakın çocuklar eğitimden geri kalmasın. Okullar diyeceğinize testi pozitif olup yada temaslı olanlar dışarda geziyor. Onlara hakkımızı helâl etmiyelim bunu konuşalım. Ben sadece testi pozitif yada temaslı olupta dışarda gezene hem bu dünyada hemde öbür dünyada hakkımı helal etmiyorum.

Muro
Muro @Mehmet Ali - 2 hafta Önce

Ahmet Ovalı
Ahmet Ovalı @Mehmet Ali - 2 hafta Önce

Mehmet Ali arkadaş doğru söylüyor. Sizin evinizde ve dışarda alamadığınız önlemleri biz okullarda alıyoruz. Okullar hakkinda yorum yapanlara diyorumki lütfen evinize en yakın okula gidin öğrenciler gittikten sonra okul nasıl temizlenip dezenfekte ediliyor görün. Acaba siz evinizi hiç dezenfekte ediyormusunuz. Ama biz okuları haftanın beş günü dezenfekte ediyoruz. Buda böyle biline.O yüzden diyorum ki yorum yaparken okulları katmayın bu çocuklar eğitimlerinden geri kalmasın.

TEDBİR
TEDBİR - 2 hafta Önce

ALLAHIM TEZ ZAMANDA BU KORONA BELASINI ÜMMETİ MUHAMMEDİN ÜZERİNDEN KALDIRASIN..AMİNN

Ahmet
Ahmet - 2 hafta Önce

Okullar hala acik cocuklar kendini koruyamiyor. Cocugu gondersek sorun gondermesek sorun ....

Emre
Emre - 2 hafta Önce

Yorumları okuyunca zeka seviyesinin ne denle düştüğünü anlıyoruz herkes suçlu sen ben o hepimiz o kongrelere giden şahıslar sırf baştakiler ini memnun etmek için yapıyorlar koyun sürüsü gibi beyinleri var ama suyla dolu işte böyle ahmak insanlar oldugu müddetçe HİÇBİRŞEY düzelmez emin olun bu virüs sanıldığı kadar tehlikeli olsaydı o baştaki şahıslar kendilerini riske atmazlardı oyun içinde oyun var

Ethem Gülbay
Ethem Gülbay - 2 hafta Önce

Aşı ve tam kapanma olmadığı sürece bu salgını önlemek imkansız. Ona güçlü ekonomi lazım. Oda bizde yok. Çin şu anda bazı yerlerde sıfır vaka


SIRADAKİ HABER

banner7