KKYDP 11. Etap Hibe Sözleşmeleri İmzalandı

Elazığ'da, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) 11.Etap hibe sözleşmesi imza töreni gerçekleşti. 

KKYDP 11. Etap Hibe Sözleşmeleri İmzalandı

KKYDP 11.Etap kapsamında, Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi tebliği çerçevesinde,Elazığ'da toplam 33 adet proje başvurusu alındı. Yapılan değerlendirme sonucunda başvurusu alınan projelerin 22'si uygun görüldü. 22 projeden 45 gün içerisinde gerekli evraklarını tamamlayan 15 yatırımcı ile hibe sözleşmesi imzalandı.

KKYDP kapsamında Elazığ'da 33 yatırımcının proje başvurusu yaptığını belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan, "Bu projelerden 22 tanesinin başvurusu kabul gördü ve sözleşme aşamasına gelen 15 yatırımcımızla sözleşmelerimizi imzaladık. Bu kapsamda yatırımcılarımız yaklaşık 11,5 milyon civarında bir yatırım gerçekleştirecekler. Bunun 5 milyon lirasını biz yatırımcılarımıza hibe olarak vereceğiz" dedi.

Son KKYDP ile birlikte Elazığ'da 58 adet projenin kabul edildiğini aktaran Karahan, "Bu 58 projeden 35 milyon civarında bir yatırım gerçekleşti ve buna karşılık olarak bu yatırımın 15 milyon lirasını biz bakanlık olarak hibe verdik. İnşallah önümüzdeki haftalar içerisinde bakanımızın açıklaması ile 12.Etap KKYDP açacağız" diye kaydetti.
Özel bir toplantı salonunda gerçekleşen programa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan, Akçakiraz Belediye Başkanı Sebahattin Kaya, Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Özkan Özbay, yatırımcılar ve davetliler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7