Komisyon Üyeleri Muhtarlarla Görüştü

Elazığ’a gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi Deprem Araştırma Komisyonu başkanı ve üyeleri Elazığ Belediyesi’nde muhtarlarla bir araya geldi. Milletvekili Metin Bulut, “Türkiye Büyük Millet Meclisi Depremlere Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyon üyelerinin katılımı ile mahalle muhtarlarımızla bir araya geldik” dedi.

Komisyon Üyeleri Muhtarlarla Görüştü

Depreme karşı alınabilecek önlemlerin ve depremlerin zararlarının en aza indirilmesi için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan meclis araştırması komisyonu başkanı ve üyeleri Elazığ’daki görüşmelerine gün boyu devam etti.

Komisyonun programı arasında muhtarlarla herhangi bir toplantı bulunmuyordu. Ancak programa muhtarlarda eklendi ve Komisyon başkanı ve üyeleri muhtarlarla toplantı yaptı. Elazığ Belediyesi Meclis Toplantı salonunda yapılan toplantıda Muhtarlar depremin ardından yaşanan sorunlar ve görüşlerini komisyon üyelerine aktardı. Komisyon üyeleri de muhtarların görüşlerini not aldı. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantı görüşlerin bildirilmesinin ardından sona erdi.

Toplantıyla ilgili açıklama yapan AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Türkiye Büyük Millet Meclisi Depremlere Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyon üyelerinin katılımı ile mahalle muhtarlarımızla bir araya geldik” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2021, 19:33
banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir can
Kadir can - 2 ay Önce

AKP li Zülfü beyefendi diyorki bu komisyon sizin sorunlarınızı dinlemeye gelmedi,
Bundan sonra olacak depremlerde alınacak tedbirleri gözden geçirilmesi için geldiler diyor,
Yani sorunlarla sürünmeye devam karot alınmadan, röntgen çekilmeden, bakılmadan binalar hakkında verilen gelişigüzel kararlar, yerinde yapılmaya çözüm yok, geri çekmeye çözüm yok
O zaman bu heyet neden geldi Ankarada bir rapor yazarları iş biterdi

Muhtarlar
Muhtarlar - 2 ay Önce

Köy muhtarları nerede? Neden muhtar seçildiniz? Yattığınız yerden maaş almak içinmi? Neden sizde köylünün problemlerini iletmiyorsunuz,bu bir fırsattır.

Nuri
Nuri - 2 ay Önce

Harput ve Karşıyaka Muhtarı da oradamıydı.

Abbas
Abbas - 2 ay Önce

Bu komisyonun buraya talimatlı geldiği gün gibi aşikardır. Şöyleki; birileri elazığ ı pislemiş gidin bu pisliği temizleyin gelin denmiş onlarda aldıkları talimatı yerine getirmek için buradalar. Vatandaştan Kaç kişi memnuniyetini dile getirdiki adamların ve 4 AKP vekillerinin niyeti belli oldu. O nedenle biz mağdurlar da bunların raporlarına karşılık uğradığımız haksızlığı, hukuksuzluğu, sorunlarımızı dilekçe ile itirazımızı TBMM deprem araştırma komisyon başkanlığına ve TBMM başkanlığına, CUMHURBAŞKANLIĞINA göndermekle olacaktır

SIRADAKİ HABER

banner103