Komşu Şehirde Bayram Temizliği

Tunceli kırsalında 2 teröristin etkisiz hale getirildiği yerde bulunan 1 sığınak imha edildi, çok sayıda mühimmat ve yaşamsal malzeme ele geçirildi.

Komşu Şehirde Bayram Temizliği

Tunceli kırsalında kahraman askerlerimizin yaptığı operasyonda 2 terörist etkisiz hale getirilirken 1 sığınak imha edildi. Sığınaktaki mühimmat ve yaşamsal malzemeler ele geçirildi.

“ÇALIŞMALAR AZİM VE KARARLILIKLA SÜRDÜRÜLMEKTEDİR”

Kent kırsalında İl Jandarma Komutanlığı tarafından başlatılan İHA ve Hava Kuvvetlerinin desteği ile 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini anımsatan Tunceli Valiliği yaptığı açıklamada, "Bölgede devam eden arama tarama faaliyeti neticesinde teröristlere ait bir sığınak imha edilmiş, imha edilen sığınak içerisinde çok miktarda yaşamsal malzeme ele geçirilmiştir. Terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmalar azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir" denildi.

MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Öte yandan bölgedeki arama tarama faaliyetlerinde güvenlik güçlerinin 2 adet kalaşnikofun gövde ve namlu parçaları, 5 adet şarjör, 3 adet telsiz, 1 adet fotoğraf makinesi, 1 adet ses kayıt cihazı, 1 adet radyo, 1 adet dürbün, çok sayıda mermi ile çeşitli malzemelerin ele geçirildiği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7