Komşu Şehrimizde 200 Yeni Vaka Görüldü

Diyarbakır’da son 6 gün içinde corona virüsü nedeniyle 200 kişi hastanede tedavi altına alınırken, 350 kişinin ise evlerinde karantinada olduğu öğrenildi. Diyarbakır'ın corona vakası olmayan tek ilçesinin ise unvanını kaybettiği öğrenildi.

Komşu Şehrimizde 200 Yeni Vaka Görüldü

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alarak salgın haline dönüştü. Türkiye'de şimdiye kadar 169 bin 218 vaka tespit edilirken bu vakaların 135 bin 322'si iyileşti. 4 bin 669 kişi corona virüsü nedeni ile hayatını kaybederken, 591 kişi ise yoğun bakımda tedavi görmeye devam ediyor.

6 GÜN İÇİNDE 200 YENİ VAKA

Yeni normalleşme süreci ile birlikte vaka sayılarında düşüş, iyileşen hasta sayılarında artış devam ederken Diyarbakır'da bazı noktalarda maske takma zorunluluğu getirildi. Birçok bölgede vatandaşların maske takmayıp sosyal mesafeye de uymadan hareket ettiği gözlendi. Diyarbakır'da son 6 gün içinde 200 yeni vaka hastanede tedavi altına alınırken, 350 kişinin de evlerinde karantinaya alındığı öğrenildi.

CORONA GÖRÜLMEYEN TEK İLÇESİ UNVANINI KAYBETTİ

Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesine İstanbul'dan askere gitmek için baba ocağını gelen gencin korona virüs testi pozitif çıktı. Filyasyon ekipleri, genci ziyarete gelen 70 kişiye ulaşarak test yaparken, mahalledeki bazı noktalar tedbir amaçlı karantinaya alındı.

İstanbul'dan askere gitmeden önce baba ocağı Kocaköy ilçesi Şeyh Şerafettin Mahallesinde baba ocağına gelen E.D., kendisini ziyarete gelen 70 kişiyle temasta bulundu. Daha sonra askerlik şubesine giden E.D.’nin burada yapılan testlerinde korona virüs taşıdığı belirlendi. Filyasyon ekiplerinin çalışmaları sonucu E.D. ile temas edenler belirlenerek test yapıldı. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, mahallenin bazı noktalarını tedbir amaçlı karantinaya aldı.

Jandarma ekipleri mahallenin etrafında güvenlik önlemi alırken, vatandaşların ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri tarafından karşılanacağı kaydedildi.

Diyarbakır’da korona virüsü tespit edilmeyen tek ilçe unvanına sahip olan Kocaköy, bu vaka sonrası unvanını kaybetti.

banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
madem
madem - 12 ay Önce

keşke Elazığda ki vakaları da haber yapsanız da vaka sayısını bilsek

Sevil Çetin
Sevil Çetin - 12 ay Önce

Başka illerden giriş çıkış a izin vermesinler bir kaç ay ailelerini görmesinler. Hastalık bulaştıracaklarına.bu düşüncesiz insanlar nedeniyle bu illetten kurtulamıyoruz.

Ethem Gülbay
Ethem Gülbay - 12 ay Önce

Devamlı kol kola halay çektiler. Beter olsunlar

Özge
Özge - 12 ay Önce

Bizim vaka durumumuzu da boyle net bi şekilde açıklasanıza ya

SIRADAKİ HABER

banner103