Kömürhanlılar Derneği, Mekke’nin Fethi Programı Düzenledi

İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Kömürhan Dayanışma Derneği, Mekke’nin Fethi programı düzenledi.

Kömürhanlılar Derneği, Mekke’nin Fethi Programı Düzenledi

Mekke’nin Fethi’nin 1389’uncu yılı nedeniyle İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Kömürhan Dayanışma Derneği program düzenledi.

Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Saffet Öz ile İstanbul’da yaşayan Elazığlılar’ın bir araya geldiği programda Kuran’ı kerim okunarak, dua edildi ve ilahiler söylendi.

DEMİRTAŞ: ONA SELAM GÖNDERMEK İÇİN BİR ARADAYIZ

Kömürhan Dayanışma Derneği Başkanı Nihat Demirtaş, Mekke’nin Fethi’nin İslam alemi için önemine değinerek, “Mekke’nin Fethi’nin 1389’uncu yılı münasebetiyle Peygamber Efendimizin mucizesi olan Kur’an-ı Kerim tilavetini dinlemek ve ona selam göndermek için bir aradayız. Bu vesileyle başka 15 Temmuz şehitlerimizi ve bu vatan için bayrak için ölmüş aziz şehitlerimiz için Allah’tan rahmet dilerim” dedi.

DEMİRTAŞ:1967’İNCİ ARACA TALİP OLDUĞUMUZU BURADAN BİLDİRİRİZ

Öte yandan Kömürhan Dayanışma Derneği Başkanı Nihat Demirtaş, “Bizler Kümürhan Dayanışma Derneği olarak bu güzel tasarım için Elazığspor’umuzun kuruluş yılı olan 1967’inci araca talip olduğumuzu buradan bildiririz” ifadelerini kullandı.

ÖZ: İSLAM’IN GÜNEŞİNİ DOĞDUĞU İLK FETİHLERDENDİR

Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Saffet Öz, insanlık tarihinin en önemli fetihlerinden birinin Mekke olduğunu vurgulayarak, “Mekke’nin fethi insanlık tarihinde çok önemli bir gündür, vuslattır. Resulullahı oradan ayrılırken üzüntü ile ayrılırken sevdiği yere vuslatla geri gelmesidir. Zulmün karanlığa gömüldüğü, İslam’ın güneşini doğduğu ilk fetihlerdendir. Bugün hala yad ediyor olmamız ve bu vesile ile bir araya gelmemizden dolayı ben dernek başkanımıza teşekkür ediyorum” diye kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
greywolflook
greywolflook - 7 ay Önce

Bu gibi dayanışma derneklerinin asıl amacının bu olmadığı kanaatindeyim. Canları sıkılan birileri dayanışma derneği kurarak canları her istediğinde çiğköfte yeme seramonilerinden başka faaliyetleri de olmalı. Ayrıca; Mekke'nin fethi 11 Ocak tarihidir.

Haluk
Haluk @greywolflook - 7 ay Önce

Bunlar sadece kendi reklamlarını yapmak üzere can sıkıntısından kendilerine meşgale oluşturmak için üç beş kişinin bir araya gelip oluşturduğu tabela dernekleri, bu tabelalaların memleket hayrına tek bir gayretlerinin olduğuna şahit olan var mı? Örneğin Kömürhan köprüsü geciktikçe gecikti bırakın girişimlerini tek bir açıklamaları var mı? Kömürhan yakınlarında Tomisse kalesi var? Restore edilsin Turizme kazansın diye tek bir açıklamalarını duyan var mı? Madem işleri siyaset Çin zulmüne karşı yükselttikleri tek bir ses var mı?

SIRADAKİ HABER

banner7