Konut Kredisi, Bazı Müteahhitlerin Engeline mi Takılıyor?

Devletin, vatandaşlara tanıdığı düşük faizli kredilerden biri olan konut kredisi, bazı müteahhitlerin engeline mi takılıyor? Vatandaşların iddialarına göre bazı müteahhitler, kredi kullanımını çıkmaza sürüklüyor.

Konut Kredisi, Bazı Müteahhitlerin Engeline mi Takılıyor?

Normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için "konut kredisi", "taşıt kredisi", "sosyal hayatı destek" ve "tatil destek" olmak üzere 4 yeni kredi paketini hayata geçirmeye başladı.

Paketler içerisinde özellikle konut kredisi vatandaşlar arasında yüzleri güldürürken; bazı vatandaşların iddialarına göre ise bazı müteahhitlerin engeline takıldı.

Vatandaşlar, yaşadıklarını iddia ettikleri bu durumu yetkililere bildirdiklerini söylediler.

VİDEO

YORUM EKLE
YORUMLAR
.
. - 6 ay Önce

Mütaahhit evin bedelini düşük gösterip vergi az vermek istiyor. Evin bedelini düşük gösterince kredide az çıkıyor ve vatandaş evi alamıyor. Örneğin mütaahhit 300 bin liraya satılığa çıkarttığı evi resmiyette 200. Bin gösteriyor ve kredide bu 200 bin rakamı üzerinden veriliyor. Ama ev gerçekte 300 bin lira. Vatandaşın aradıki 100 bin lirayıda bir yerden bulması gerekiyor. Kısacası bunu yapan mütaahhit vergi kaçırıyor.

aliveli4950
aliveli4950 @. - 6 ay Önce

devlet bunu bilmiyor mu? hiçbir maliye memuru ev satan sitelere bakmıyor mu? o kadar mı körler?

Sıradan bir vatandaş
Sıradan bir vatandaş - 6 ay Önce

Elazığ da görev yapan yetkililer elini taşın altına koysunlar vatandaşa sahip çıksınlar. Bu durumdan dolayı hayatında ilk kez ev almayı bulmuş vatandaşın yanında olsunlar. maliye den teftiş eden namuslu müfettişler gelsinler sıradan vatandaş gibi gezsinler haber kanalları da biraz dürüst olsunlar bunuN iddia degil gerçek olduğunu kendileri gidip sıradan vatandaş gibi gezip görsünler 400 binlik eve 200 kredi kullandırtan müteahhitleri. Yazıktır ya reis vatandaş için uğraşsın ama ona hizmet ettiğini söyleyen grup vatandaşın yanında olmasın. Yatacak yeriniz yok...

Taha
Taha @Sıradan bir vatandaş - 6 ay Önce

Talebinizi, yıllardır ülkeyi yöneten CHP'ye iletiyoruz. İlginiz için teşekkürler.

Yapılan zam
Yapılan zam - 6 ay Önce

Bir anda 300 bin olan ev 500 bin oldu insanlar ev almasın diye uğraşan aç gözlü müteahhitler çok

Nusret
Nusret @Yapılan zam - 6 ay Önce

Türkiye geneli de aynı araç fiyatları da %50 arttı.

Serkan
Serkan - 6 ay Önce

Allahın bu insanlara vermiş olduğu mesajı alamiyorsak zaten herşeyimizi kaybetmişiz.

SIRADAKİ HABER

banner7