Konya Milletvekili Esin Kara’dan Palu İçin Teklif

MHP Konya Milletvekili Esin Kara, Palu ile ilgili TBMM Başkanlığı’na Meclis Araştırması için teklif verdi.

Konya Milletvekili Esin Kara’dan Palu İçin Teklif

MHP Konya Milletvekili Esin Kara, Elazığ’ın Palu ilçesi ile ilgili TBMM Başkanlığına altyapısal, ekonomik ve imar sorunlarının tespiti ve sorunlarının çözümüne ilişkin meclis araştırması için teklif verdi.

Esin Kara, TBMM Başkanlığına MHP Konya Milletvekili Esin Kara tarafından verilen meclis araştırması teklifinin gerekçesinde Palu ilçesinde yapılan grup yolun da yol boyunca istinat duvarlarının eksikliği, yolla paralellik arz eden dere ıslahının yapılmayışı, köprü ve menfezlerin ihtiyaca cevap vermemesi, dağ yamaçlarının ıslah edilemeyişinden dolayı heyelan riskinin ilçe sorunları arasında yer aldığı ifade edildi.

Gerekçede ayrıca; Hamza Bey ve Beyhan 1 barajlarının havzalarıyla ilgili sorunların olduğu, Beyhan 1 Barajında su tutulmasıyla var olan köprünün su altında kalması nedeniyle ilçe bağlantılarının kesildiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2019, 19:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halim güler
Halim güler - 4 ay Önce

Esin kara hanımefendi genel seçimlerde Elazığ’a milletvekili olsun

Tly
Tly - 4 ay Önce

Konyalılar palu diye bir yer biliyorlar mı ki, buna parnağı kim atmışkine !

Latif
Latif - 4 ay Önce

Yakında da başka bir ilin başka bir partiden vekili çıkar stadyumu törenlerle yıktınız neden yapmıyorsunuz, Eski Tiyatro binasını yıktınız Kültürhan yapıyoruz dediniz neden bekletiyorsunuz?Harput ta çarşaf çarşaf proje açıkladınız niye hayata geçirmediniz? Pertek köprüsünü 12 sene önce söz verdiniz neden yapmadınız derse ne cevap verecekler

SIRADAKİ HABER

banner7