Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında KPSS Heyecanı  

Ülke  genelinde olduğu gibi Elazığ’da da KPSS, korona virüs (Covid-19) önlemleri altında başladı.  

Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında KPSS Heyecanı  

2 yılda bir yapılan KPSS için tüm Türkiye genelindeki gibi Elazığ'da da Covid-19 önlemleri alındı. Sınava girecek adaylar okullara sabah erken saatte geldi. Adaylar binalara maskesiz alınmazken, giriş kısmına dezenfektan, maske ve ıslak mendil konuldu.

Çekilen şeritlerle sosyal mesafe kuralına göre bekleyen öğrenciler, ellerini dezenfekte edip, maskesini taktıktan sonra görevliler tarafından aranarak içeri alındı. 10.15'te başlayan sınav için girişler 15 dakika öncesinden kapatıldı.

  Sınava giren adaylardan Tolga Mertyüz, “Fırat Üniversitesi Mekatonik Bölümü yüksek lisans öğrencisiyim. Bugün KPSS’nin birinci oturumuna gireceğim. Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavına. Hakkımızda hayırlısı olsun. İnşallah çok zorlamazlar ve hatalar yapmayız. İstediğimiz sonuçları alırız” dedi.

Pandemi süreci nedeniyle evde daha fazla ders çalıştığını ifade eden Muhammed Halisdemir ise, “Bir oturum gireceğim KPSS sınavına. İstatistik mezunuyum. İnşallah kolay bir sınav olur. Pandemi süreci aslında bizim için bir yandan da iyi oldu. Çünkü çalışmamız daha da fazla oldu. Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın” diye konuştu.  

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Emre buğday
Emre buğday - 2 yıl Önce

Sosyal mesafe sıralarda mesafeli oturma asla yok bu neyin önlemi

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109