KOSGEB Destek Programına Başvurular Pazartesi Başlıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB destek programına başvuruların pazartesiden itibaren e-Devlet aracılığıyla yapılabileceğini açıkladı. Varank, "Girişimcilerimizi başvurmaya davet ediyorum." dedi.

KOSGEB Destek Programına Başvurular Pazartesi Başlıyor

Milyonlarca kişiyi çok yakından ilgilendiren 3 yıl ödemesiz ve faizsiz kredi müjdesini Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu.  Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB), tam kapanma sürecinde milyonlarca işletmeciye 3 yıl ertelemeli faizsiz kredi imkanı sunacak. Bu açıklama sonrasında "KOSGEB faizsiz kredi başvuruların ne zaman başlayacağı ve başvuru için gerekli şartların neler olduğu" merak konusu oldu.

KOSGEB FAİZSİZ KREDİ BAŞVURUSU NE ZAMAN, NASIL YAPILIR?

KOSGEB faizsiz kredi başvurusu 3 Mayıs Pazartesi'den itibaren başlıyor. e-Devlet üzerinden KOSGEB'e başvurular yapılacak.

KOSGEB 3 YIL GERİ ÖDEMESİZ KREDİ ŞARTLARI NELER?

Krediden salgın sebebiyle gelir kaybına uğramış veya nakit akışı bozulmuş, istihdamını koruyan imalat sektörlerinde faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmeler ile teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketler yararlanacak. Konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, "KOSGEB vasıtasıyla toplamda 5 milyar lira bütçeli yeni bir destek programı başlatıyoruz. Bu destek, öncelikle Covid salgını sebebiyle gelir kaybına uğramış veya nakit akışı bozulmuş ama istihdamını koruyan imalat sektörlerinde faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmelere yöneliktir." diye konuştu.

Teknoloji alanında faaliyet gösteren filiz şirketlerin de bu desteğe başvurabileceklerini söyleyen Erdoğan, "Mikro işletmeler 30 bin liraya kadar, küçük işletmeler 75 bin liraya kadar olmak üzere 3 yıl geri ödemesiz, tamamı faizsiz şekilde bu destekten faydalanacaklardır. Bu sektörlerde, şartları taşıyan mikro ve küçük işletmeler, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren elektronik devlet üzerinden KOSGEB aracılığıyla başvurularını yapabilirler." bilgisini verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2021, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103