Kovancılar Merkez Camii İnşasına Başlandı

Elâzığ'ın Kovancılar İlçesinde, depremde ağır hasar aldığı için yıkılan Kovancılar Merkez Camii yerine, külliye tarzında yapılacak olan caminin inşasına başlandı.

Kovancılar Merkez Camii İnşasına Başlandı

Bin 850 metrekarelik alanda yapımına başlanan Kovancılar Merkez Camii; çocuk, genç, kadın ve erkeklerin manevi gelişim, sosyal etkinlik ve eğitim alanını da içine alacak şekilde inşa edilmesi bölgede bir ilk olma özelliği taşıyor.

3 kat olarak inşa edilecek olan Kovancılar Merkez Camii'nin maliyetinin 25 milyon TL olacağı öngörülüyor.

Kovancılar Müftülüğünde imam ve dernek yetkilisi olan Feti Ahmet Albayrak caminin diğer camilerden farklı olacağını dile getirdi.

İş Adamları Dernek Başkanı Hanifi Bekirgil,  Kovancıların kompleks şeklinde düşünülerek yapılan böylesi bir camiye ihtiyacı vardı diye konuştu.

Kovancılar Camii ve Kur'an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkan Yardımcısı Metin Suiçer  ve İş Adamı Fahrettin Tükmenoğlu bütün duyarlı vatandaşların hayırlarını bekliyoruz ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 2 ay Önce

Kaymakam olmasaydı altı dükkan yapacaktınız hatta kim hangi dükkanı alacaktı paylaşmıştım. Allahtan Kaymakam dişli çıktı

Palulu
Palulu - 2 ay Önce

Bu camilerin altına dükkan nedir ya ne saçmalık taziye evi yapın yanına Kur'an kursu yapın faydalı olsun dükkan yapıyorlar akşama kadar dükkanda müzik açık ibadet yok ezan okunur müziği kapatma yok varlık içinde yokluk yaşıyorlar bu namazsızlar var ya ne olcak haliniz Allah cümlemizi ıslah etsin inşAllah amin

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109