Köyün Elazığ Belediyesi'ne Bağlanması Kararı Meclisten Geçti

Elazığ Belediye Meclisi Eylül ayı toplantıları üçüncü oturumuyla devam etti. Toplantıda Şahinkaya Köyü’nün Elazığ Belediyesi’ne bağlanması görüşüldü.

Köyün Elazığ Belediyesi'ne Bağlanması Kararı Meclisten Geçti

Elazığ Belediyesi Meclis toplantıları devam ediyor.  Toplantıların üçüncü oturumuna da Belediye Meclisi Başkanvekili Aydın Kara başkanlık etti.

Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

ŞAHİNKAYA KÖYÜ’YLE İLGİLİ KOMİSYON RAPORLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantının üçüncü gündem maddesi ise Şahinkaya Köyü’nün Elazığ Belediyesi’ne bağlanması kararı görüşüldü. Köy sakinlerinin Elazığ Belediyesi’ne bağlanması talebi daha önceden meclise gelmiş ve bu karar incelenmesi üzerine Hukuk ve İmar Komisyonlarına havale edilmişti.

KÖYÜN ELAZIĞ BELEDİYESİ’NE BAĞLANMASI MECLİSTEN GEÇTİ

Konu üzerine komisyonlar çalışmalarını yaptı. Komisyonlar tarafından hazırlanan rapor mecliste okundu. Şahinkaya Köyü’nün Elazığ Belediyesi’ne bağlanması oy birliği ile kabul edildi.

VALİLİK VE BAKANLIKLARIN KARARI BEKLENECEK

Elazığ Belediyesi Meclisi’nden geçen kararın ardından valilik ve bakanlıkların kararı beklenecek. Eğer o kararlar da olumlu sonuçlanırsa Şahinkaya Köyü, Elazığ Belediyesi’ne bağlanacak.

MART AYINDA KÖYDE REFERANDUM YAPILMIŞTI

8 Mart 2020 tarihinde yaklaşık3 bin nüfuslu Şahinkaya Köyü’nde refarandum yapılmış ve köylülere mahalle olmak istermisiniz diye sorulmuştu. Yapılan referandumda 948 seçmenin bulunduğu köyde oy kullananlardan 417'si evet, 99'u ise hayır oyu kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 18:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
.
. - 2 yıl Önce

Merkez mahalleler hizmet alamıyorken sizin durum vahim.Çaydaçıra 10 yıl önce mahalle oldu. Halen toplu ulaşım sıkıntılı, asfalt yok, ışıklandırma yok, park yok. Adı mahalle. Daire başına 250 lira emlak vergisi ödersiniz. Sonra rahat edersiniz. Arsalarınız içinde vergi ödersiniz. Sizin için iyi olur.

Hazar
Hazar - 2 yıl Önce

Hayırlı uğurlu olsun Darısı Aşağı Demirtaş, Yukarı Demirtaş, Yeniköy,Yemişlik, Sarıçubuk, Harmantepe, Cip, Kesikköprü, Hankendi, Gümüşbağlar, Çamyatağı(Nuralı), Obuz, körpe , Beyyurdu ve Güneyçayırın başına

İhsan karaoglan
İhsan karaoglan - 2 yıl Önce

Gecikmiş bir karar yerinde bir karar teşekkürler

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109