Koyun Otlatma Kavgası: 1 Ölü, 2 Ağır Yaralı

Elazığ'da bir kişi, kendisine ait olmayan arazide koyun otlatanlarla tartışıp tüfekle ateş açması sonucu 1 kişi öldü, 2 kişi de ağır yaralandı.

Koyun Otlatma Kavgası: 1 Ölü, 2 Ağır Yaralı

Olay, merkeze bağlı Çöteli köyü sınırlarında boş bir arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, şüpheli Y.H., arazide hayvan otlatan Rahim ile Kerim Özel kardeşlerin yanına giderek tartıştı. Bu sırada olayı gören amca Bedri Özel (65), yeğenlerinin yanına gelip kavgayı ayırdı. Evine giden şüpheli, av tüfeği ile geri dönerek amca ve 2 yeğenine ateş açtı. Olayda amca Özel olay yerinde hayatını kaybetti, 2 kardeş ise ağır yaralandı. Silah seslerini duyup olay yerine gelenlerin haber vermesiyle bölgeye çok sayıda jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılar ambulanslarla kentteki hastanelere kaldırıldı.

Olay yerinde yapılan incelemenin ardından Özel'in cansız bedeni otopsi için Fırat Üniversitesi Hastanesi morguna götürüldü. Jandarma ekipleri ise şüpheli şahsın yakalanması için çalışma yaptı. Ekiplerin çalışmasında şüpheli yol güzergahında bir benzin istasyonunda olayda kullandığı tüfekle birlikte yakalanarak gözaltına alındı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre
Emre - 2 yıl Önce

Bu ülkenin en büyük sorunu cehalet. Kendisine ait olan arazide koyun otlatılmasından ötürü çıkan kavgaları gördük de, bu kavga kendisine ait olmayan arazide çıkmış. Kendisine ait bile değil arazi. Bu nasıl bir cehalet, bu nasıl bir ahmaklık! Koyun gelip otları yese ne olacak? Topraktaki ot kadar beyniniz yok!

Emreye cevap
Emreye cevap - 2 yıl Önce

Emre efendi olay tarladaki otları yedirme sorunu değil, mesele davar otlatanların cinayeti işleyen şahsın bahçesine yıllardır (davarları ile köpekleri) zarar verme meselesidir. İlk kurşunu sıkanda yaralanan kardeşlerden biridir ayrıca sanığı aralarına alarak sopa ile dört kişi darp etmişlerdir sonuç buraya varmıştır. Olayın iç yüzünü bilmeden ukalaca bilgiçlik taslayıp yorumda bulunma!!!

kemal
kemal @Emreye cevap - 2 yıl Önce

yıl olmuş 2018 uzay çağı yaşanıyor dünya birkaç seneye marsta yaşamanın peşinde biz yıllardır tarlamıza koyun girdi şaaaak vurup öldürüyoruz tavuk tarlaya girdi şaaaak vur öldür.. bana yan mı bakttın şaaak vur öldürrr,, trafikte neden yol vermedin şaaak vur öldür bu kafayla ve zihniyetle bu eğitimsizlikle bi ülke nasıl gelişecek?

Emre
Emre @Emreye cevap - 2 yıl Önce

Yorumumun devamı: ..."İşsiz genç kendini astı. Eşini döverken, ayırmak için müdahale eden komşusuna kurşun yağdırdı. Kız arkadaşını pompalı tüfekle vurdu. İki kardeş, babalarını öldürdü. Oğluyla birlikte kocasının kafasını kesti. Esnaf tartışması bıçaklı kavgaya dönüştü, yedi kişi yaralandı. Yol vermeyen sürücüyü ateş ederek öldürdü. Otomobilin aynasına çarptın kavgasında iki kişi can verdi. Hayvan otlatma meselesinden üç kişi hayatını kaybetti. Apartmandaki köpek yüzünden kavga çıktı, komşusunu vurdu. Kooperatif başkanı öldürülmüş halde bulundu. Yılda ortalama 1,500 kişi öldürülüyor, her altı saatte bir cinayet işleniyor. Yılda 500 bin hırsızlık oluyor. Herkes öfkeli, herkes burnundan soluyor, herkes dokunsan patlayacak gibi. Cennet vatan, cinnet vatan haline geldi." Hal böyleyken, sen kalkmış "Olayın iç yüzünü bilmeden, ukalaca bilgiçlik taslayıp, yorum yapma!" diyorsun. Emredersin.

Emre
Emre @Emreye cevap - 2 yıl Önce

Öyle mi, iyi o zaman. Meğer silahla öldüren kişi sonuna kadar haklıymış desene(!) Şaka mısın? "Elazığ'da bir kişi, kendisine ait olmayan arazide koyun otlatanlarla tartışıp, tüfekle ateş açması sonucu 1 kişi öldü, 2 kişi de ağır yaralandı." şeklinde haber yapılmış. Haberde "Kendisine ait olmayan arazi" diyor. Ben habere göre yorum yaptım. Ayrıca, kendisine ait olması veya olmaması da önemli değil. Bahsettiğin gibi, daha önce "Davarlarla ve köpeklerle" ilgili şahsın bahçesine girilmiş olmasından dolayı, ilgili şahsın da şimdi silahıyla vurup öldürmesi onun haklı olduğunu göstermez. Nasıl "Davarlarla ve köpeklerle" kişisel bir mülke girilmesi cehaletse ve yanlışsa, giren kişilerin silahla vurulması da ayrı bir cehalettir ve yanlıştır. Olayın iç yüzünü sayende öğrendik. Bu sayede olayın yine bir cehaletten kaynaklandığını anladık. Teşekkürler. Bu olaylar yıllardan beridir süregeliyor. Çünkü cehalet, ülkemizin en önemli sorunudur.

SIRADAKİ HABER

banner7