Kriz Büyüyor! Mehmet Sabuncu Görevden Alındı

Elazığ İl Özel İdaresi’nin personel alım tartışmaları devam ediyor. Yaşanan tartışmalarla beraber öğlen saatlerinde; Elazığ İl Özel İdaresi’nde görevli İnsan Kaynakları Müdürü ve Plan Proje Müdürüne soruşturma açılarak görevden alınmıştı. Bu kez de İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu da görevden alındı. Yerine Vali Yardımcısı Mustafa Gül'ün atanacağı öğrenildi.

Kriz Büyüyor! Mehmet Sabuncu Görevden Alındı

Elazığ İl Özel İdaresi’nde kriz büyüyor.  

İl Özel İdaresi’ne 48 personel alımına ilişkin ilan geçtiğimiz günlerde yayınlanmış ve kamu personeli olarak alınacak 48 kişinin işe alım şekli şehir genelinde tepkilere neden olmuştu.

Kısa süre içerisinde binlerce Elazığlının ilana başvurması, siyasilerin yaptığı açıklamalar ve Elazığlıların sosyal medya üzerinden yaptıkları tepkiler neticesinde kurum da görevli iki müdür görevden alınmıştı.

Elazığ İl Özel İdaresi’nde görevli İnsan Kaynakları Müdürü ve Plan Proje Müdürüne soruşturma açılarak görevden alınmasının ardından görevden alma işi büyüdü ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu da görevden alındı. Yerine Vali Yardımcısı Mustafa Gül'ün atanacağı öğrenildi.

Yaklaşık 3 yıldır İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini yürüten Mehmet Sabuncu yayımlanan iş alımı ilanının ardından görevden alınan üçüncü isim oldu.

MUSTAFA GÜL KİMDİR?

Mustafa Gül 1982 yılında Kütahya’da doğru. İlköğrenimini Kütahya’da, orta ve lise öğrenimini Antalya’da tamamladı. 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldu. 2005-2009 yılları arasında T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’nda Hazine Kontrolü olarak görev aldı. Daha sonra 96. Dönem Bolu Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine giriş yaptı. Bolu il stajının ardından Konya ilinde teftiş, Sakarya Akyazı İlçesi’nde refiklik ve Sakarya Karapürçek ile Bolu Mengen İlçelerinde vekalet stajlarını tamamladı. İngiltere’de Portsmouth Üniversitesi’nde kamu yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. 14.03.2012 tarihinde Karkamış İlçesine Kaymakam olarak göreve başladı. 02.09.2014 tarih ve 2014/1032 sayılı Müşterek Kararname ile Çaykara Kaymakamlığına atandı. Son Çıkan kararname ile Elazığ Vali Yardımcılığına atanmıştı. Gül evli ve 2 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2019, 18:47
banner89
YORUM EKLE
YORUMLAR
Palulu
Palulu - 1 yıl Önce

Sabuncuyu o göreve getiren Sağlık Müdürlüğündede daha önce yardımcı hizmetli olarak görev yapan birini daire başkan yardımcısı yaptı adil bir karar

ali armağan
ali armağan - 1 yıl Önce

çok isabetli olmuş

Yılmaz Özer
Yılmaz Özer - 1 yıl Önce

İsabetli karar olmuş tebrikler sıradakiler gelsin bayram temizliği....

Tam isabet
Tam isabet - 1 yıl Önce

Esas önemlisi imkan olsa da şu 4 AKP li veklde böylesine görevden alınsalar ne iyi olur.. Sabuncunun görevinden alınması çok isabetli karar. Bazı vekillerin zoruna gitmiş bu karar 'arabalarının önüne taş kondu ya'

23
23 @Tam isabet - 1 yıl Önce

Ee şartlar tutmadı birinin başın yanması lazımdı herkes biradere çalışırsa olacağı bu

SIRADAKİ HABER

banner7