Kursiyerler Sertifikalarını Aldı

“Tarımsal Sulama, Hayvan İçme Suyu Temini Projelendirilmesi ve İlkeleri Eğitim”ni tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Kursiyerler Sertifikalarını Aldı

Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı idaresi tarafından Elazığ’da “Tarımsal Sulama Eğitimi’ni tamamlayan kursiyerler için sertifika töreni düzenlendi.

Sertifika törenine, DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, Başkan Yardımcısı Mehmet Özdoğan, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş, bölge illerden gelen Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlıkları ve İl Özel İdarelerinin ilgili personelleri katıldı.

ŞİŞ: FIRAT ÜNİVERSİTESİ İLE ORTAK ÇALIŞMALAR YAPTIKLARINI

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş, İl Özel İdaresi olarak DAP idaresi Başkanlığı ve Fırat Üniversitesi ile ortak çalışmalar yaptıklarını belirtti.

DEMİR: BAKIM VE YÖNETİMİ KONULARINDA BİLGİLER VERİLDİ

DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir ise, eğitimlerde katılımcılara, su tasarrufu sağlayarak suyu etkin kullanması, kurulan sulama sistemlerinin bakım ve yönetimi konularında bilgiler verildiğini söyledi.

DEMİRDAĞ: ALINACAK ÖNLEMLER ANLATILDI

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “Eğitimde ayrıca, suyun tasarruflu kullanılması, sudan maksimum faydanın nasıl sağlanacağına yönelik olarak yapılması gerekenler ve tesislerin uzun yıllar hizmet verebilmesi için alınacak önlemler anlatıldı. Söz konusu teknik eğitimle de, uygulayıcı kuruluşların proje hazırlamakla görevli teknik personelin teknik kapasitelerinin artırılması, projelerin daha hızlı ve doğru biçimde değerlendirilerek nitelikli projelerin hazırlanması ve paydaş kurumların birbirleriyle iletişim-koordinasyonunun sağlanması amaçlandı” dedi.

Konuşmaların ardından eğitim programına katılanlara katılım belgeleri verildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2020, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7