Kursiyerlere Sertifikaları Verildi

Denetimli serbestlik kapsamındaki tutuklu ve hükümlüler için düzenlenen Meslek Edindirme Kursları tamamlandı. Kurslarda başarılı olanlara sertifikaları verildi.

Kursiyerlere Sertifikaları Verildi

Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan mesleki eğitim iş birliği protokolü kapsamında denetimli serbestlik süresi içerisinde tutuklu ve yükümlülere verilen eğitimler sona erdi.

Eğitime katılanlara sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

ÖZTAYLAN: SERTİFİKA ALMAYA HAK KAZANMIŞTIR

Elazığ Denetimli Serbestlik Müdürü Mehmet Ali Öztaylan, protokolün amacını anlatarak, “22 yükümlüye tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde inşaat boyacılığı kursu geçtiğimiz aylarda düzenlenmiştir. Kursiyerlerin tümü kursu başarı ile bitirmiş, sertifika almaya hak kazanmıştır. Bu kursiyerlerden şartları taşıyan 19 kişi Mesleki Eğitim Merkezince yapılan kalfalık sınavına girmiş, 15 kursiyer kalfalık belgesi almaya hak kazanmıştır. Okulların yaz tatili döneminde başta boya badana olmak üzere okulların genel temizlikleri ve bahçe çevre düzenlemeleri yapılmıştır” dedi.

KÖSE: TOPLUMA FAYDALI OLACAKLARINI GÖSTERDİLER

Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, “Meslek edinerek bundan sonraki hayatlarında da hem kendilerine hem ailelerine hem de topluma faydalı olacaklarını gösterdiler. Hem de siz koruma kurulu üyeleri ve diğer iş birliği yaptığımız kurumlara teşekkür ediyorum çünkü onların talepleri ile biz hükümlülere sertifikaları dağıtabiliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı okulları proje bize geldiğinde bu kursları düzenleme bizim için teşvik oldu. Biz bu belgeleri vereden de okulları güzelleştirebilirdik, boyayabilirdik ama bu bir vesile oldu bizim için. Madem böyle bir durum var biz bunu resmileştirelim arkadaşlarımız hem meslek sahibi olsunlar, belgeli olsunlar, bundan sonraki hayatlarında da daha kolay iş bulabilirler, kendi işlerini kurabilirler. Bununla ilgili Milli Eğitim ve Halk Eğitimle iş birliği yaptık. Sağ olsunlar onlarda usta öğretici tedarik ettiler ve kısa sürede okulların bitimine yetişecek şekilde biz kurslarımızı düzenledik. Bu kursları katılımcılılarımız başarıyla bitirdi” dedi.

Konuşmaların ardından Denetimli serbestlik sürresi içerisinde mesleği olmayan yükümlülere meslek edindirilmesi hükümlülerin çalışmalara katılarak topluma uyumunun amaçlandığı kurslara katılanlara sertifikaları verildi.

banner73
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7