Kurum: Elazığlı Kardeşlerimize Verdiğimiz Sözü Tutmanın Mutluluğunu Yaşadık

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara’da ziyaretleri esnasında Elazığ ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Kurum, “Elazığ depremi üzerinden 1 yıl geçti ve biz Elazığlı kardeşlerimize verdiğimiz sözü tutmanın mutluluğunu yaşadık” dedi.

Kurum: Elazığlı Kardeşlerimize Verdiğimiz Sözü Tutmanın Mutluluğunu Yaşadık

24 Ocak Elazığ depreminin yaraları sarılmaya devam ediyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara’da gerçekleştirmiş olduğu ziyaretlerde açıklamalarda bulundu.

Bakan Murat Kurum açıklamalarında Elazığ’a da yer verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum Elazığ’da depremin ardından verilen sözlerinin tutulmasının mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

KURUM: ELAZIĞLI KARDEŞLERİMİZE VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADIK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “En son Elazığ’da Malatya’da İzmir’de bu acıları yaşadık. Elazığ depremi üzerinden 1 yıl geçti ve biz Elazığlı kardeşlerimize verdiğimiz sözü tutmanın mutluluğunu yaşadık. Onlara söz verdiğimiz şekilde sağlam güvenli konutları teslim ettik. 8 bin konutun teslimini yaptık. Etaplar halinde diğer konutların da teslimini yapıp, Elazığ tarihinin en büyük dönüşüm projesini gerçekleştiriyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ağam bizimle eğlenir
ağam bizimle eğlenir - 3 ay Önce

200 bin liraya 95 metre kare ev vermişsin. Sana ve içişleri bakanımıza söz yok fakat hak hukuk adalet konusunda milletvekilleri ve belediye başkanı hak aramadı evim ağır hasarlı dask halen ödeme yapmadı. krediyle aldığım ev 450 bin liraya geldi. Depremdir afettir amenna fakat elazığ 4 millet vekili chp olsaydi daha farklı şekil olurdu iyi akşamlar.

Ahmet
Ahmet - 3 ay Önce

Sayın bakan 1.5 yıl oldu halen ortada ev yok kirada oturuyoruz verdiğiniz kira parası 6 bin soruyorum size 1.5 yıl da kira 6 bin olurmu matematik varsa 1000 lira kiradan hesaplamanızı istiyorum. Şuana kadar oy veriyodum ama bundan sonra aslaaa

Huzeyfe
Huzeyfe - 3 ay Önce

M.Kurum Bakan,sekizbin daire teslim edildi diyorsunuz da,şehir merkezinde sadece 676 daire kurası çekildi ,teslim edildi,hala kirada çile dolduruyoruz,size yanlış bilgi mi veriyorlar? Her gecen gün sıkıntılarımız artıyor,bilesin, Mübarek.

Okan
Okan @Huzeyfe - 3 ay Önce

Hak ettiğin hayatı yaşıyorsun Huzeyfe.

Keko
Keko - 3 ay Önce

Evleri gel gor, icindekilerin mutlulugunu sor,sonra mutluluk kararini ver

Halk düşmanları
Halk düşmanları - 3 ay Önce

Bahsettigin parti ancak onun bunun ırzına,namusuna dolana,bak Kırıkkale'de partimizden Fazıl denen herif genç bir erkek çocuğunu tacizden 20 yıl 10 aydan ceza yedi.Menemen,Aksu,Ceyhan b.bsklsriniz hırsızlıktan hapiste.Basinuz yalan söyleyip iftira atmaktan 2 trilyona fazla para cezası yedi.Bu konularda bayağı beceriklisiniz,ilkönce bu ahlaksızlık katından kurtulun sonrasına bakın.Ilk seçimde barajın altında kalacaksınız,yazın bir kenara.

Ali
Ali @Halk düşmanları - 3 ay Önce

Ne saçmalıyorsun? İki bir şey öğrenmişsin tekrarlayıp duruyorsun. Oy verdiğin partinin bütün yanlışlarını doğrulama gibi bir vazife üstlendiğin için, yapılan her yanlışı görmezden gelip, senin gibi düşünmeyenleri ise sürekli öne çıkarma peşindesin. İnsan önce aynaya bakar. İki yüzlülük böyle bir şey tabi. Adı suça bulaşmış kişiler CHP'den ihraç edildi. Senin kanal vermedi tabi bunları.

vatandaş
vatandaş - 3 ay Önce

iyi ya da kötü beğenir ya da beğenmezsiniz devlet üzerine düşeni fazlasıyla yaptı.imkanlar bu kadar.başka hükümet olsaydı değil konut yapmak yardım bile gelmezdi kimse kandırmasın kendini.buna da şükür diyip birlik olup başımızın çaresine bakacaz artık daha fazlasını beklemek hayal olur sadece.

Erkan
Erkan @vatandaş - 3 ay Önce

Başka hükümet olsaydı hiçbir şey yapmazmış, bak sen. Önyargıya, komplekse bak. Şükür edecekmişiz, bir de öğüt veriyor. Şimdi gelip bu yorumuma da "Gılıjdar SSG'yı batırdı, eskiden yağ kuyruğu vardı, Gölcük depreminde ölüleri aylarca çıkaramadılar" diye cevap verir. Bildikleri tek argüman bu çünkü.

Klmypm
Klmypm @vatandaş - 3 ay Önce

Senin tuzun kuru

aeuei
aeuei @vatandaş - 3 ay Önce

yani diyorsun ki vardır bi bildikleri...

Ali Akın
Ali Akın - 3 ay Önce

Orta Hasarlı bina sahiplerinin halen süründüğünü çaresiz kaldığının farkında değilsiniz

Garibim
Garibim - 3 ay Önce

Biri sayın bakanlara gerçeği göstersinler. Verdiği evler 90 metre kare Başkan elazığa gelir gerçeği göstermezler. Bir yıldan fazla oldu daha ortada ev yok. Haziran sonu ancak dediler m. Paşa için birileri gercegi göstersin şu vekiller başkanın önünden çekilsin


SIRADAKİ HABER

banner103