LPG'ye Çok Büyük İndirim Geldi

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) yapılan açıklamaya göre; LPG Oto gaz’da 95 KRŞ/LT pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.

LPG'ye Çok Büyük İndirim Geldi

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, Ankara ve İzmir'de ortalama 5,12 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,20 lira olacak. Benzinin litre fiyatı İstanbul'da ise 5,03 liradan 5,11 liraya çıkacak.

Otogazın litre fiyatı ise Ankara'da ortalama 3,43 liradan 2,48 liraya inecek. Otogazın litre fiyatı İstanbul'da 3,41 liradan 2,46 liraya, İzmir'de ise 3,40 liradan 2,45 liraya düşecek.

Akaryakıt fiyatlarının hesaplanması

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

 Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor. Otogazda da fiyatlar şehirlerin yanı sıra akaryakıt istasyonu ve dağıtım depoları bazında değişiklik gösteriyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 18:14
banner73
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bırakırım sana
Bırakırım sana - 2 ay Önce

Bu nasıl doyumsuz ve nankör insanlar var güzel memleketimde. Bırak git lan hayalini kurduğun avrupaya. Git de gör bakalım orada indirim görebilecekmisin.

bırak ya
bırak ya - 2 ay Önce

95 kuruş çok büyük indirim mi şimdi? Bu nasıl başlık?

.....
..... @bırak ya - 2 ay Önce

1 LİRA DİYEKTE ANLA

SIRADAKİ HABER

banner7